Banku analītiķi Latvijā gada inflāciju martā prognozē 2,9-3,3% apmērā

Latvijā patēriņa cenas šogad martā salīdzinājumā ar pagājušā gada martu varētu būt augušas par 2,9-3,3%, prognozē banku analītiķi.

Tostarp Swedbank jaunākā ekonomiste Linda Vildava norāda, ka patēriņa cenas 2017.gada martā salīdzinājumā ar februāri varētu būt augušas par apmēram 0,4%, kas nozīmē, ka gada laikā – šogad martā salīdzinājumā ar pagājušā gada martu – patēriņa cenas palielinājušās par 2,9%.

«Lielākais pozitīvais devums mēneša pārmaiņās, visticamāk, būs sezonālajam cenu kāpumam apģērbam un apaviem, kā arī dārzeņu cenām sliktās ražas iespaidā Eiropā. Neliels cenu pieaugums varētu būt arī alkoholisko dzērienu cenām akcīzes nodokļa likmju paaugstināšanas rezultātā. Savukārt naftas cenas samazinājums, visdrīzāk, atspoguļosies nelielā degvielas cenu sarukumā,» skaidro Vildava.

Savukārt SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis  prognozē, ka martā salīdzinājumā ar februāri patēriņa cenas Latvijā varētu būt augušas par 0,6-0,7%, kas nozīmē, ka gada inflācija sasniegusi 3,2-3,3%.

«Martā inflācijā izteikti atspoguļosies sezonālie faktori. Jūtamākais cenu kāpums uzrādīsies pārtikā un apģērbos un apavos. Siltumenerģijas cena saglabājās nemainīga, bet degvielas cenas nedaudz atkāpās no sasniegtajiem līmeņiem. Pārējās grupās sagaidāmas minimālas svārstības,» min Gašpuitis.

Centrālā statistikas pārvalde datus par patēriņa cenu izmaiņām martā paziņos pirmdien, 10.aprīlī.

Jau vēstīts, ka šogad februārī salīdzinājumā ar janvāri patēriņa cenas Latvijā pieauga par 0,4%, bet gada laikā – šogad februārī salīdzinājumā ar 2016.gada februāri – inflācija sasniedza 3,3%. Savukārt pēdējo 12 mēnešu vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējiem 12 mēnešiem, februārī pieauga par 0,7%.

Ref:224.000.103.877

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas