Banku sektors pirmajā pusgadā nopelnījis 268,4 miljonus

Banku sektors kopumā šā gada pirmajos sešos mēnešos darbojās ar peļņu 268.4 miljonu eiro apmērā. Šajā periodā ar peļņu darbojās visas 16 Latvijas bankas un četras no astoņām ārvalstu banku filiālēm, kuru tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos ir 98,3%.

Jūnijā turpinājās neliels banku sektora kopējo noguldījumu apmēra kāpums. Līdzīgs pieauguma temps (ap 0,3%) bija gan rezidentu, gan nerezidentu noguldījumiem un kopējais piesaistīto noguldījumu apmērs jūnija beigās sasniedza 22,3 miljardus eiro, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) sagatavotā operatīvā informācija par Latvijas banku darbības rezultātiem 2016.gada jūnijā.

Kopējais kredītportfelis šī gada jūnija laikā pieauga par 0,6% jeb 95 milj. eiro, tostarp rezidentu korporatīvais portfelis auga par 0,3% jeb 21 milj. eiro (galvenokārt apstrādes rūpniecības un transporta nozarēs), kamēr rezidentu mājsaimniecību kredītportfelis saglabājās iepriekšējā līmenī.

Jūnijā par 3,6% palielinājās arī nerezidentiem izsniegto kredītu atlikums. Kopējais banku sektora kredītportfelis pirmā pusgada beigās nedaudz pārsniedza 15 miljrd. eiro.

Ref: 102.000.102.13231

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas