bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 02.04.2020 | Vārda dienas: Irmgarde
LatviaLatvija

Baraņņika solījums: Liks Rīgas satiksmei aprēķināt iespējamos zaudējumus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Rīgas satiksme, Vadims Baraņņiks, Rīgas dome, Rīgas domes konsultanti, GKR, Gods kalpot Rīgai, Saskaņa, Emīls Jakrins, Leons Bemhens

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks

Pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme kapitāldaļu turētājs Vadims Baraņņiks sola uzdot aprēķināt iespējamos zaudējumus, ko uzņēmumam varētu būt radījusi iepriekšējā valde, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Baraņņiks par vēršanos tiesā pret bijušo Rīgas satiksmes valdi ir atturīgs, taču sola, ka drīzumā liks Rīgas satiksmei aprēķināt iespējamos zaudējumus, ko varētu būt radījusi iepriekšējā valde.

De facto rīcībā esošais advokātu biroja Novius slēdziens par Rīgas satiksmes valdes darbu un atbildību liecina, ka bijušie Rīgas satiksmes valdes locekļi, iespējams, pieļāvuši pārkāpumus, tomēr precīzai zaudējumu apmēru noteikšanai vēlams veikt speciālu revīziju, izpētot, piemēram, konsultantu lietderību un izmaksas.

Jāatgādina, ka Rīgas satiksmes konsultantiem uzmanību pievērsusi arī Valsts policija.

Raidījums atgādina, ka Novius vērtētajā laika periodā, 2012.gads–2018.gada nogale, starp Rīgas satiksmes valdes locekļiem bijuši vairāki ar Rīgas domes valdošajām partijām saistīti cilvēki – tagadējie Rīgas satiksmes struktūrvienību vadītāji Irina Feļdmane, Edmunds Zivtiņš un Jānis Geduševs (GKR), Rīgas domnieki Maksims Tolstojs (S), Irina Vinnika (GKR) un Andris Bērziņš (GKR), Jūrmalas domes deputāte Larisa Loskutova (S), Baldones domes deputāts Andrejs Požarnovs (Gods kalpot mūsu Latvijai), bijusī Rīgas domes Labklājības departamenta vadītāja Inese Švekle (GKR) un tagadējais Rīgas satiksmes pagaidu valdes loceklis Emīls Jakrins. Uzņēmuma valdi ilgus gadus vadīja tagad transportlīdzekļu iepirkumu lietā aizdomās turētais Leons Bemhens.

Bijušie Rīgas satiksmes valdes locekļi ar de facto runāt ir izvairīgi un savā darbā pārkāpumus nesaskata.

Raidījums norāda, ka Novius savā atzinumā atzīmējis valdes locekļu solidāro atbildību, tāpēc, ja tiktu celta prasība, tad tā būtu jāvērš pret visiem. Tas ir atsevišķu personu pienākums pierādīt, ka viņi nav vainīgi pie pieļautajiem pārkāpumiem.

Rīgas satiksmes padomes priekšsēdētājs Normunds Narvaišs ar iepriekšējās valdes vainošanu gan nesteidzas. Tik liela vilcināšanās, ka lietā iestājas noilgums vēl nedraudot. Pret veco valdi uzņēmums vērsīsies tad, ka būs atrasta jaunā valde. Tas varētu notikt nākamā gada sākumā, ziņo de facto.

Lasiet arī: Rīgas satiksmē izvērtē korupciju 406 amatos. Lielākie riski valdes locekļiem, struktūrvienību vadītājiem

Pēc tam, kad dalībnieku sapulce dod padomei uzdevumu vērsties tiesā pret iepriekšējo valdi, prasība jāiesniedz trīs mēnešu laikā. Baraņņiks de facto apgalvo, ka politiski vai personiski motīvi viņa lēmumu neietekmēšot.

No jaunā gada spēkā stāsies likuma izmaiņas, kas pašvaldību uzņēmumu kapitāldaļu turētāja pienākumus deleģē domes izpilddirektoram. Tas nozīmē, ka Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētājs būs Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs, kurš ir partijas Gods kalpot Rīgai biedrs, norāda de facto.


Pievienot komentāru

  1. juris teica:

    Scenārijs:: Pārkāpumi būs ievērojami, bet vainīgo nebūs.

Nolemts. COVID-19 krīzes pārvarēšanas pasākumus finansēs no valsts budžeta

COVID-19 pandēmijas tiešos krīzes pārvarēšanas pasākumus pamatā finansēs no valsts budžeta, bet pēc krīzes ekonomika tiks stimulēta ar ES fondu līdzekļiem,

Ķīna paziņo par 1 300 asimptomātiskiem vīrusa gadījumiem

Ķīna trešdien, 1.aprīlī, pirmoreiz paziņojusi par vairāk nekā 1 300 valstī apstiprinātiem asimptomātiskiem koronavīrusa gadījumiem, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Baltkrievija aizliedz griķu eksportu

Baltkrievijas valdība ir uz laiku ieviesusi aizliegumu no valsts eksportēt griķus un citas pirmās nepieciešamības pārtikas preces, tā vēsta Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA.

Linkaits: Repatriācijas reisi varētu atsākties aprīļa vidū

Repatriācijas reisi pašreiz ir uz laiku apstādināti pēc epidemiologu lūguma un tas vajadzīgs, lai paietu noteiktais karantīnas periods tiem, kuri Latvijā atgriezušies līdz 30.martam.

Ministrs: Dažādās pasaules malās iestrēguši 259 Latvijas valstspiederīgie

Patlaban dažādās pasaules malās atrodas 259 Latvijas valstspiederīgie, kuru atgriešanās ir kavēta un kuriem tiek nodrošināta konsulārā palīdzība un atbalsts.

Likumiskais atbalsts tiem, uz kuriem attiecas maksātnespējas tiesiskais regulējums

No 1.aprīļa līdz 1.septembrim nokavējuma procenti par civiltiesiskas saistības izpildīšanas nokavējumu nevarēs pārsniegt likumiskos procentus, kas ir 6% gadā.

Maskavā iemēģina lietotni inficēto pilsoņu izsekošanai

Maskavā, kur šonedēļ ieviesta karantīna, tiek izstrādāta un izmēģināta viedtālruņa lietotne, lai novērotu iedzīvotājus, kam apstiprināta saslimšana ar COVID-19, bet atļauts ārstēties mājās. Mērķis ir pašizolācijas prasību ievērošana, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Komisija konceptuāli atbalsta 2008.gada krīzes laika parādu dzēšanu

Latvijas Bankas un Finanšu nozares asociācijas rīcībā esošie dati liecina, ka patlaban Latvijā ir aptuveni 13 tūkstoši krīzes skarto parādnieku un parādsaistību kopējais apjoms lēšams līdz 600 miljoniem eiro.

Turkmenistānā aizliegts pieminēt … paši zināt ko

Varasiestādes Turkmenistānā noliedz, ka valstī kāds iedzīvotājs būtu inficējies ar jauno koronavīrusu. Tās arī cenšas panākt, lai šis jēdziens neparādās ne plašsaziņas līdzekļos. Tikmēr kaimiņvalstī Irānā no vīrusa izraisītām komplikācijām ir miruši 2 757 cilvēki, ziņo ASV valsts medijs Radio Brīvā Eiropa.

Iesniegti paziņojumi par 3 258 darbinieku plānoto atlaišanu no 19 uzņēmumiem

Marta izskaņā bezdarbnieku skaits valstī sasniedza 61 927 personas, turklāt martā bez darba esošo iedzīvotāju skaits audzis par 3 680.

Igaunijā apsver masveida analīzes vīrusa izplatības mazināšanai

Igaunijas valdība ir izvirzījusi mērķi veikt COVID-19 analīzes lielam iedzīvotāju skaitam, lai tā mēģinātu iegrožot infekcijas izplatību, atklājis Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

Vairākus Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumus nodos Valsts vides dienestam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 30.martā izdevusi rīkojumu par vairāku Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumu nodošanu Valsts vides dienestam.

No 1.aprīļa Jūrmalā vairs nevar iebraukt tāpat vien, jāsamaksā divu eiro nodeva

Par caurlaidi var samaksāt arī pēc iebraukšanas pilsētā, tikai jāievēro, ka caurlaidei obligāti jābūt nopirktai tajā datumā, kad auto iebraucis Jūrmalā.

Valstis un uzņēmumi steidz izgatavot mākslīgās elpināšanas iekārtas

Valstu valdības un medicīnas iestādes pasaulē vēlas iegūt daudz mākslīgās elpināšanas iekārtu, ar kurām var glābt dzīvību smagos saslimšanas gadījumos ar COVID-19. Izraēlā šim nolūkam pat pielāgots raķešu ražošanas konveijers, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Izsludināta pieteikšanās uz Konkurences padomes priekšsēdētāja amatu

Valsts kanceleja trešdien, 1.aprīlī, izsludinājusi atklātu konkursu uz Konkurences padomes priekšsēdētāja amatu.

COVID-19 izplatība Baltijā. Latvijā – 446, Lietuvā – 581, Igaunijā – 779

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 446. Tikmēr Lietuvas mediji ziņo par 581 savas valsts iedzīvotāju, kas saslimis ar koronavīrusu.

Par Rīgas pilsētas izpilddirektora vietnieci ieceļ Ivetu Zalpēteri

Rīgas domes pagaidu administrācija otrdien, 31.martā, ārkārtas sēdē par izpilddirektora vietnieci nolēmusi iecelt Ivetu Zalpēteri.

ANO ģenerālsekretārs: COVID-19 ir lielākais pārbaudījums kopš Otrā pasaules kara

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs vērtējis, ka sociālās un ekonomiskās ietekmes ziņā jaunā koronavīrusa pandēmija pasaulē ir cilvēces lielākais pārbaudījums kopš Otrā pasaules kara.

Autovadītāju ievērībai: Vidzemē un Latgalē 1.aprīļa rītā vietām autoceļi apledo

Vidzemē un Latgalē ir nokrišņi lietus, slapja sniega veidā, tādēļ vietām apledojums apgrūtina braukšanu pa galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

Ar COVID-19 inficējušies jau vismaz 26 medicīnas darbinieki

Speciālists skaidroja, ka slimība konstatēta vismaz 26 veselības aprūpes nozarē strādājošajiem, kuru vidū ir gan administratori, gan medmāsas un ārsti, gan arī šoferi.

Sociālie mediji dzēš dezinformāciju saturošus prezidentu ierakstus

Sociālie tīkli Facebook un Twitter ir pievērsušies cīņai pret dezinformācijas izplatīšanu saistībā ar nepārbaudītu preparātu izmantošanu COVID-19 ārstēšanā. Izdzēsti tikuši Brazīlijas un Venecuēlas prezidentu ieraksti, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem no 1.aprīļa jāievēro jaunas higiēnas prasības

Turpmāk sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumā jānodrošina apmeklētājiem iespēja rokas nomazgāt ar siltu ūdeni un mazgāšanas līdzekli vai tās dezinficēt pirms ēdienreizes.

Lauksaimniecības produktu cenu līmenis pagājušajā gadā palielinājies par 1,5%

Lopkopības nozarē lielākais iepirkuma cenas palielinājums bija cūkgaļai – par 18,4%, sasniedzot 1 608,67 eiro par tonnu, kas ir augstākā cena kopš 2014.gada.

Igaunijā novēro kāpumu maksājumu saistību nepildīšanā

COVID-19 izplatības un ierobežojumu dēļ Igaunijas tautsaimniecībā ir saskatāmas maksājumu saistību nepildīšanas pazīmes, tā novērojis parādu atmaksas un finanšu risku pārvaldības uzņēmums Creditinfo Eesti, ziņo igauņu raidsabiedrība ERR.

Darbaspēka izmaksas Latvijā pērn krietni zemākas nekā ES un eirozonā vidēji

Saskaņā ar tiem zemākas nekā Latvijā darbaspēka izmaksas ekonomikā pērn bija vien Lietuvā, Rumānijā un Bulgārijā.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!