bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 20.02.2020 | Vārda dienas: Smuidra, Smuidris, Vitauts
LatviaLatvija

Baraņņika solījums: Liks Rīgas satiksmei aprēķināt iespējamos zaudējumus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Rīgas satiksme, Vadims Baraņņiks, Rīgas dome, Rīgas domes konsultanti, GKR, Gods kalpot Rīgai, Saskaņa, Emīls Jakrins, Leons Bemhens

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks

Pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme kapitāldaļu turētājs Vadims Baraņņiks sola uzdot aprēķināt iespējamos zaudējumus, ko uzņēmumam varētu būt radījusi iepriekšējā valde, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Baraņņiks par vēršanos tiesā pret bijušo Rīgas satiksmes valdi ir atturīgs, taču sola, ka drīzumā liks Rīgas satiksmei aprēķināt iespējamos zaudējumus, ko varētu būt radījusi iepriekšējā valde.

De facto rīcībā esošais advokātu biroja Novius slēdziens par Rīgas satiksmes valdes darbu un atbildību liecina, ka bijušie Rīgas satiksmes valdes locekļi, iespējams, pieļāvuši pārkāpumus, tomēr precīzai zaudējumu apmēru noteikšanai vēlams veikt speciālu revīziju, izpētot, piemēram, konsultantu lietderību un izmaksas.

Jāatgādina, ka Rīgas satiksmes konsultantiem uzmanību pievērsusi arī Valsts policija.

Raidījums atgādina, ka Novius vērtētajā laika periodā, 2012.gads–2018.gada nogale, starp Rīgas satiksmes valdes locekļiem bijuši vairāki ar Rīgas domes valdošajām partijām saistīti cilvēki – tagadējie Rīgas satiksmes struktūrvienību vadītāji Irina Feļdmane, Edmunds Zivtiņš un Jānis Geduševs (GKR), Rīgas domnieki Maksims Tolstojs (S), Irina Vinnika (GKR) un Andris Bērziņš (GKR), Jūrmalas domes deputāte Larisa Loskutova (S), Baldones domes deputāts Andrejs Požarnovs (Gods kalpot mūsu Latvijai), bijusī Rīgas domes Labklājības departamenta vadītāja Inese Švekle (GKR) un tagadējais Rīgas satiksmes pagaidu valdes loceklis Emīls Jakrins. Uzņēmuma valdi ilgus gadus vadīja tagad transportlīdzekļu iepirkumu lietā aizdomās turētais Leons Bemhens.

Bijušie Rīgas satiksmes valdes locekļi ar de facto runāt ir izvairīgi un savā darbā pārkāpumus nesaskata.

Raidījums norāda, ka Novius savā atzinumā atzīmējis valdes locekļu solidāro atbildību, tāpēc, ja tiktu celta prasība, tad tā būtu jāvērš pret visiem. Tas ir atsevišķu personu pienākums pierādīt, ka viņi nav vainīgi pie pieļautajiem pārkāpumiem.

Rīgas satiksmes padomes priekšsēdētājs Normunds Narvaišs ar iepriekšējās valdes vainošanu gan nesteidzas. Tik liela vilcināšanās, ka lietā iestājas noilgums vēl nedraudot. Pret veco valdi uzņēmums vērsīsies tad, ka būs atrasta jaunā valde. Tas varētu notikt nākamā gada sākumā, ziņo de facto.

Lasiet arī: Rīgas satiksmē izvērtē korupciju 406 amatos. Lielākie riski valdes locekļiem, struktūrvienību vadītājiem

Pēc tam, kad dalībnieku sapulce dod padomei uzdevumu vērsties tiesā pret iepriekšējo valdi, prasība jāiesniedz trīs mēnešu laikā. Baraņņiks de facto apgalvo, ka politiski vai personiski motīvi viņa lēmumu neietekmēšot.

No jaunā gada spēkā stāsies likuma izmaiņas, kas pašvaldību uzņēmumu kapitāldaļu turētāja pienākumus deleģē domes izpilddirektoram. Tas nozīmē, ka Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētājs būs Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs, kurš ir partijas Gods kalpot Rīgai biedrs, norāda de facto.


Pievienot komentāru

  1. juris teica:

    Scenārijs:: Pārkāpumi būs ievērojami, bet vainīgo nebūs.

Pērn iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža

Pērnajā gadā iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža – 3,2 milj. tonnu, kas ir par 1,1 milj. tonnu jeb 1,5 reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Rīgas zoodārzam iecelta pagaidu valde

Tajā darbosies bijušais zoodārza vadītājs Rolands Greiziņš un VARAM Valsts sekretāra vietnieks attīstības instrumentu jautājumos Sandris Cakuls.

Dānija atceļ lēmumu par Misānes izdošanu DĀR un izdos Latvijai

Sagaidāms, ka Misāne tiks izdota Latvijai, kur viņa atzīta par aizdomās turēto par izvairīšanos no tiesas vai bāriņtiesas nolēmuma, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu un par dokumenta viltošanu.

Igaunijā izstrādā elektrisko skrejriteņu kustības noteikumus

Atļaut elektrisko skrejriteņu kustību tikai uz gājēju ietvēm un veloceliņiem ar ātrumu līdz 25 kilometriem stundā, tā paredz vieglo elektrisko transportlīdzekļu regulējums, ko izstrādājusi Igaunijas Ekonomisko lietu un sakaru ministrija, ziņo ERR.

Saeimas komisija vērtēs iniciatīvu par parka izveidi bijušā velotreka Marss vietā

Kolektīvais iesniegums, ko parakstījuši 11 189 pilsoņi, Saeimā iesniegts šī gada janvārī.

ECT atsaka Latvijai noteikt liegumu Dānijai izdot Misāni DĀR

Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir atteikusi Latvijai noteikt pagaidu noregulējumu saistībā ar tiesā iesniegto sūdzību Latvijas pilsones Kristīnes Misānes lietā.

Rosina Lembergam liegt iekļūt Saeimā

Rosina ASV sankciju sarakstā iekļautajam Aivaram Lembergam liegt iekļūt Saeimā, kā arī piedalīties Saeimas rīkotajos pasākumos, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

NATO Parlamentārajā asamblejā notiek Igaunijas rīkota kiberapmācība

NATO Parlamentārajā asamblejā Briselē notikušas kiberdrošības apmācības, ko rīkojuši igauņu speciālisti ar mērķi inscenēt kiberdrošības apdraudējumu un likt likumdevējiem atrast tā risinājumus, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

OIK parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņem galaziņojumu

Obligātās iepirkumu komponentes parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņēmusi galaziņojumu, secinot, ka nepieciešams nekavējoties atcelt obligātās iepirkuma komponentes sistēmu,

Likvidēta viltus ziņu lapa www.aumytests.net. Darbonis aizturēts

Interneta vietnē www.aumytests.net tika publicētas vairākas viltus ziņas, kas satur acīmredzamu necieņu pret sabiedrību, kā rezultātā nepamatoti tika traucēts cilvēku miers un valsts un pašvaldību iestāžu darbs.

Turcija sola militāru operāciju Sīrijā ar mērķi apturēt Krievijas un al Asada spēkus

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka tas ir tikai laika jautājums, pirms Turcija uzsāk militāru operāciju kaimiņvalstī Sīrijā, lai apturētu Sīrijas valdības un Krievijas spēku uzbrukumu sīriešu opozīcijas kontrolētai teritorijai, ziņo BBC.

Atlaisti Rīgas zoodārza vadītāji Līdaka un Morozovs

No darba pašvaldības SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs valdē atlaists gan tās priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka, gan valdes loceklis Andris Morozovs, apstiprināja Līdaka.

Pārsūdzēs spriedumu Maxima traģēdijas krimināllietā

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas spriedums Maximas traģēdijas krimināllietā noteikti tiks pārsūdzēts, norāda Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko.

Vācijā sarīko šaušanas bāros; iespējamo uzbrucēju atrod mirušu

Vācijas policija atradusi mirušu personu, kuru tur aizdomās par šaušanas uzbrukumiem Hānavas pilsētā. Divos uzbrukumos pilsētas bāros ir nogalināti astoņi cilvēki un vēl pieci ievainoti, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

CVK aptiprina: Nav savākti nepieciešamie paraksti referenduma ierosināšanai par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu

Līdz ar to tautas nobalsošanas ierosinājumu parakstījusi mazāk nekā viena desmitā daļa vēlētāju, un apturētie likumi nav nododami tautas nobalsošanai.

Uzņēmumu reģistrs lemj, ka KPV LV februāra sapulce nebija lemttiesīga

Uzņēmumu reģistrs noteicis, ka partijas KPV LV 8.februāra atkārtotā biedru sapulce nebija lemttiesīga, tāpēc UR noteicis termiņu trūkumu novēršanai jeb jaunas sapulces sasaukšanai.

ANO: Klimata pārmaiņas apdraud bērnu nākotni visās valstīs

Neviena valsts pasaulē nedara gana, lai pasargātu tās bērnus no klimata pārmaiņu ietekmes – ar šādu skarbu secinājumu nākts klajā pētījumā, ko kopīgi veidojušas ANO organizācijas Pasaules Veselības organizācija, Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds un medicīnas žurnāls The Lancet, vēsta DW.

Plāno paredzēt bargākus sodus par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem

Par likuma prasībām neatbilstošu telpu ierādīšanu smēķēšanai juridiskajām personām varētu palielināt sodu no 1 000 līdz 2 500 eiro līdzšinējo 210 līdz 350 eiro vietā.

Ķuža draudzība ar padomju VDK darboni Savicki netraucē JV kopā ar viņu startēt Rīgas domes vēlēšanās

Bijušais Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis pievienojies partiju apvienībai Jaunā Vienotība un grasās startēt gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Misānes pārstāvji paziņo, ka viņas izdošana ir īslaicīgi apturēta

Par sava bērna nolaupīšanu Dienvidāfrikas Republikā apsūdzētās Kristīnes Misānes izdošana ir īslaicīgi apturēta.

Igaunijā vēja ģeneratoru parka zemi pārdod par 51,4 miljoniem eiro

Igauņu energokoncerns Eesti Energia sīvā izsolē uzvarējis cīņā par vēja ģeneratoru parka zemes gabalu, nosaucot augstāko cenu 51,5 miljonus eiro, ziņo ERR.

Saeimas komisija atbalsta lēmumu atteikties no atturēšanās iespējas balsojumos

«Šāda kārtība maldina sabiedrību par deputāta patieso nostāju pret balsojamo priekšlikumu» grozījumu nepieciešamību pamatoja Kaimiņš.

Putins atsakās no kaimiņvalstu destabilizēšanas polittehnologa Surkova

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir atbrīvojis no amata savu palīgu Vladislavu Surkovu, kurš vadījis Kremļa sadarbību ar Maskavas atbalstīto separātistu reģioniem Gruzijā un Ukrainā, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Citskovskis: Trīs gadu laikā valsts pārvaldes štats samazināts par 3 000 cilvēku

2017.gadā valdībā apstiprinātais valsts pārvaldes reformu plāns paredzēja tuvāko gadu laikā valsts pārvaldes štatu samazināt par 6%. 

Eiropas Centrālā banka anulē AS PNB Banka licenci

FKTK pērn 12.septembrī iesniedza šādu priekšlikumu ECB izskatīšanai, ņemot vērā  Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 12.septembra lēmumu pasludināt PNB Banku par maksātnespējīgu.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!