BATL gandarīts par Ventspils Grain Terminal uzvaru strīdā ar Ventspils domi

Baltijas asociācija –Transports un loģistika (BATL) pauž gandarījumu, ka Administratīvā rajona tiesa Liepājā apmierinājusi Ventspils ostas graudu termināļa AS Ventspils Grain Terminal pieteikumu uzņēmuma strīdā ar Ventspils domi par graudu termināļa paplašināšanas ieceri.

Kā zināms, tiesa nolēmusi, ka atceļams Ventspils domes 2011.gada 21.decembra lēmums, ar kuru tika noraidīta graudu termināļa otrās kārtas būvniecības iecere. Tiesas spriedums paredz uzlikt Ventspils domei viena mēneša laikā pēc tiesas sprieduma stāšanās spēkā akceptēt graudu termināļa 2.kārtas būvniecības ieceri un izsniegt plānošanas un arhitektūras uzdevumu.

«Ostas teritorijai pieguļošā dzīvojamā fonda problēmas ir jārisina Ventspils domei un Ventspils Brīvostas pārvaldei, kuras vienlīdz ir atbildīgas gan par investīciju piesaistīšanu un jaunu darba vietu radīšanu, gan iedzīvotājiem labvēlīgas dzīves vides nodrošināšanu,» uzsver BATL.

«Pašlaik augstāk minētās institūcijas savā rīcībā esošos resursus izmanto neprioritāru pasākumu organizēšanai un atsevišķu amatpersonu ambīciju apmierināšanai. Uzskatām ka šie resursi, tā vietā, lai tos tērētu bezmērķīgai tiesāšanai būtu izmantojami iedzīvotāju dzīves vides uzlabošanas pasākumu nodrošināšanai un jaunu darba vietu radīšanai,» norāda asociācijā. BATL Ventspils Grain Terminal uzvaru tiesā uzskata par vēsturisko panākumu un uzdrīkstēšanos aizstāvēt savas likumīgās tiesības.

BATL iesaka Ventspils domei neturpināt atsevišķu amatpersonu politiskās izrēķināšanās atbalsta kampaņu, nepārsūdzot pieņemto tiesas lēmumu un tiesāšanai paredzētos izdevumus novirzīt vides jautājumu uzlabošanai.

BNN jau vēstīja, ka pagājušā gada 23.janvārī Administratīvā rajona tiesa Liepājā saskaņā ar Ventspils Grain Terminal pieteikumu ierosināja lietu pret Ventspils domi par noraidījumu graudu termināļa paplašināšanas projekta īstenošanai Ventspils brīvostas teritorijā. Uzņēmums vēlējās panākt, lai ar tiesas lēmumu Ventspils pilsētas domei uzliktu par pienākumu izdot kompānijai labvēlīgu administratīvo aktu, jo tiesiska pamatojuma cita lēmuma pieņemšanai, pēc uzņēmuma domām, nav.

Savu negatīvo lēmumu, kas kavē ostas termināļa attīstību, Ventspils pilsētas dome pamatoja ar noraidošo sabiedrisko viedokli, kaut gan publiskajā apspriešanā vairāk nekā 520 pilsētas iedzīvotāji atbalstīja termināļa paplašināšanas ieceri, bet 106 iedzīvotāji bija pret to, norādīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Vladislavs Šafranskis. «Tādējādi publiskās apspriešanas rezultāts viennozīmīgi liecina par to, ka pilsētnieku vairākums atšķirībā no pilsētas ierēdņiem atbalsta ostas attīstību un saprot nepieciešamību piesaistīt ārvalstu investīcijas,» piebilda Šafranskis.

Tāpat ziņots, ka Ventspils pilsētas domes deputāti 2011.gada decembrī domes sēdē noraidījuši graudu termināļa otrās kārtas būvniecības ieceri Ventspilī, Dzintaru ielā.

Domes deputāti noraidīja būvniecības ieceri, kas paredzēja graudu termināļa noliktavu parka palielināšanu. Ja projekts tiktu īstenots, noliktavās līdzšinējo 70 000 tonnu vietā varētu uzglabāt 130 000 tonnu graudu, tādējādi paaugstinot termināļa caurlaides spēju no pašreizējiem 1,5 miljoniem tonnu līdz 2,5 miljoniem tonnu gadā.

Par termināļa būvniecības ieceres noraidīšanu balsoja septiņi partijas Latvijai un Ventspilij deputāti. Opozīcijas deputāti Ivars Landmanis un pašlaik bezpartijiskais Aleksandrs Mirvis balsoja pret būvniecības ieceres noraidīšanu, bet opozīcijas deputāte Dace Korna balsojumā atturējās.

Bezpartijiskais opozīcijas deputāts Šafranskis balsošanā nepiedalījās – uzņēmumā Ventspils Grain Terminal, par kura rosināto būvniecības ieceri bija balsojums, Šafranskis ir valdes priekšsēdētājs.

102.000.102.4125

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas