Bavārijas dzelzceļa avārijā pie vainas datorspēle

Policija Vācijā saistībā ar februārī notikušo traģisko vilcienu sadursmi apcietinājusi vilcienu kustības regulētāju, jo secinājuši, ka tā uzmanība īsi pirms avārijas bijusi novērsta datorspēles dēļ.

Prokurori uzskata, ka vīrietis, kurš bijis atbildīgs par satiksmi attiecīgajā dzelzceļa posmā, spēlējis datorspēli mobilajā tālrunī un kļūdījies, dodot signālu, kā arī pēc tam zvanījis uz nepareizo ārkārtas situāciju tālruņa numuru. Arī apcietinātais piekritis šādam notikumu skaidrojumam.

Dzelzceļa posms, kurā notika avārija, bijis aprīkots ar automātisku signalizēšanas sistēmu, kas veidota tā, lai apturētu vilcienu, ja tas turpina braukt pēc «stop» signāla. BBC, citējot Vācijas presē vēstīto, ziņo, ka sistēma nelaimes brīdī bijusi izslēgta, lai ļautu braukt vienam no avārijā iesaistītajiem vilcieniem, kas kavējies.

Atgādinām, ka Vācijā, lielā ātrumā saskrienoties diviem vilcieniem, 9.februārī dzīvību zaudēja 11 cilvēki, un miesas bojājumus guva ap simts cilvēku. Avārijā bojā gāja arī abu vilcienu mašīnisti.

Ref: 111.111.103.3410

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas