Bažās par drošības riskiem Igaunijas IT ministre Huawei nomaina pret iPhone

Kerta Kingo

Sekojot valsts iestāžu brīdinājumiem par drošības riskiem, Igaunijas informāciju tehnoloģiju (IT) un eksporta ministre Kerta Kingo (Kert Kingo) savu Huawei viedtālruni iemainījusi pret iPhone, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, atsaucoties uz portālu ärileht.ee.

Septembrī Kingo atzina, ka aizvien izmanto Huawei ražotu viedtālruni, lai piekļūtu e-pastiem bez divfaktoru autorizēšanās. Toreiz viņa apgalvoja, ka nesteidz nomainīt telefonu, jo nevēlas lieki tērēt nodokļu maksātāju naudu.

«Manā telefonā nav tik sensitīvu datu, ka būtu nepieciešama augstāka drošības pakāpe,» apgalvoja Kingo, taču atzina, ka viedtālrunī lasa darba e-pastus. Pēc izskanējušās kritikas viņas Huawei viedtālruni nomainījis iPhone.

Gada sākumā RIA, Igaunijas informācijas sistēmu aģentūra, ieteica valsts dienestā neizmantot Huawei produkciju.

Lasiet arī: Čehijā vaino Huawei slepenā privātu datu vākšanā

Huawei jau kādu laiku vajā slikta slava, ka uzņēmums var tikt izmantot Ķīnas valsts interesēs, lai bez lietotāju ziņas vāktu to datus.

Huawei, kas ir pasaulē lielākais telekomunikāciju aprīkojuma ražotājs pēc pārdošanas apjoma un viens no lielākajiem piektās paaudzes (5G) mobilo sakaru aparatūras nodrošinātājiem, jau ilgāku laiku tiek pelts no Amerikas Savienoto Valstu puses kā potenciāli bīstams partneris.

Pats uzņēmums konsekventi uzsver, ka šādiem apgalvojumiem nav pamata.

Laikā, kad ES dalībvalstis un citas valstis sacenšas jaudīgāko mobilo sakaru tīklu izveidē, no tehnoloģiju piedāvājuma viedokļa tieši Huawei tiek uzskatīts par pirmo izvēli ar modernāko 5G aparatūru.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas