Bēgļu gaitās no Ukrainas devušies vairāk nekā 600 000 cilvēku, tā ANO

Nepilnas nedēļas laikā no Ukrainas bēgļu gaitās devušies vairāk nekā 600 000 cilvēku, paziņojusi Apvienoto Nāciju organizācija (ANO).

Ukrainas rietumos atrodas ANO Bērnu fonda (UNICEF) preses pārstāvis Džeimss Elders (James Elder). Šonedēļ viņš ziņojis, ka valstī turpinās militārā eskalācija vairākās Ukrainas pilsētās un prognozējis, ka arvien vairāk bērnu tiks nošķirti no ģimenēm. «Mēs redzēsim vēl vairāk tēvu nododam savus bērnus Polijas robežsargiem,» sacījis UNICEF pārstāvis.

Lasiet arī: Zemessardzē piesakās arvien vairāk cilvēku

«Šobrīd mūsu atbalsts ir vērsts uz tiem cilvēkiem, kuri dodas uz robežu, atbalstām Poliju un Rumāniju. Mums ir kravas furgoni, kas nonāk pie Polijas un Rumānijas robežas ar neatliekamās palīdzības aptieciņām, higiēnas precēm, izglītības atbalstu un psiholoģisko atbalstu,» sacījis Elders.

Saskaņā ar ANO Migrācijas aģentūras (SMA) un ANO Bēgļu aģentūras (UNHCR) datiem kopš 24.februāra vairāk nekā 600 000 cilvēku ir devušies bēgļu gaitās no Ukrainas. «Kā jūs zināt, skaitļi strauji aug, šobrīd mums ir vairāk nekā 660 000 bēgļu, kuri Ukrainu pametuši vien pēdējo sešu dienu laikā,» informējusi UNHCR pārstāve Šabija Manto (Shabia Mantoo), teikts ANO paziņojumā presei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas