Beidzot arī IeVP strādājošie var cerēt uz 100% piemaksu par darbu brīvdienās

Iekšlietu sistēmā un Ieslodzījuma vietu pārvaldē strādājošajiem par darbu svētku dienā paredzēta piemaksa 100% apmērā, BNN uzzināja Saeimas Preses dienestā.

To noteic par steidzamiem atzītie grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, ko ceturtdien, 21.aprīlī, konceptuāli atbalstīja Saeima.

Grozījumi paredz, ka policisti, robežsargi, ugunsdzēsēji un glābēji, kā arī ieslodzījuma vietās strādājošie par darbu valsts svētku dienā saņems piemaksu 100% apmērā no attiecīgajai amatpersonai noteiktās stundas algas likmes. 

Patlaban dienesta amatpersonām darbs valsts svētku dienās netiek kompensēts.

Izmaiņas likumā rosinātas, ņemot vērā Satversmes tiesas spriedumu, kurā teikts, ka valsts dienestā esošajām amatpersonām par darba pienākumu veikšanu valsts svētku dienā jānosaka atbilstoša samaksa, norādīts grozījumu anotācijā. 

Ar grozījumiem arī plānots noteikt, ka Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm saņem piemaksu par virsstundu darbu 100% apmērā no tām noteiktās stundas algas likmes vai arī tām virsstundu darbu kompensē, piešķirot apmaksātu atpūtas laiku.  

Plānots, ka izmaiņas stāsies spēkā šī gada 1.jūlijā.  

Likumprojekts par grozījumu virzību Saeimā atbildīgajā Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā un Saeimas sēdē jāskata vēl otrajā – galīgajā – lasījumā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas