Beigtais trusis un Saldie zaķi jeb Lieldienas Latvijas uzņēmēju tradīcijās

Latvijā vēl aizvien ir tikai viens reģistrēts uzņēmums, kura nosaukumā ietverts vārds «Lieldienas». Tas ir 1996.gadā dibinātais Kasparam Skrābānam piederošais tirdzniecības individuālais uzņēmums Ziemassvētki un Lieldienas.

Savukārt vārds «ola» iekļauts astoņu uzņēmumu un organizāciju nosaukumos, liecina Lursoft apkopotie dati.

Tāpat Latvijā patlaban aktīvi darbojas 36 uzņēmumi un organizācijas, kuru nosaukumā ir vārds «zaķis». Datu bāzēs atrodami arī trīs «garauši» (SIA Garausis) un septiņi «truši» (IK Beigtais trusis).

Viennozīmīgi vispopulārākais ar Lieldienām saistītais uzvārds starp Latvijas uzņēmumu īpašniekiem un vadītājiem ir Gailis. Patlaban Latvijā darbojas 217 uzņēmumi, kuru dalībnieku vidū ir persona ar uzvārdu Gailis, amatpersonas ar šādu uzvārdu reģistrētas 270 uzņēmumu un organizāciju valdēs.

Otrs populārākais ar Lieldienām saistītais uzvārds ir Gailītis – Latvijā reģistrēti 232 uzņēmumi, kur pie vadības grožiem ir Gailīši, un 172 uzņēmumi, kur viens no dalībniekiem ir Gailītis.

Tāpat uzņēmumu nosaukumos minēti arī tādi ar Lieldienām saistīti vārdi kā oliņa, Lieldiena, cālis, cālītis, vista, vistiņa, pūpols, pūpoliņš, šūpoles un pavasaris. Daudzi no minētajiem vārdiem ir arī uzņēmumu un organizāciju dalībnieku uzvārdos.

Interesantākie ar Lieldienām saistītie uzņēmumu un organizāciju nosaukumi ir: IU No truša līdz cepurei, IK Beigtais Trusis, IK Trusīšu mājas, SIA Māris Gailis un melnie, SIA Vistiņas un karbonādes un SIA Saldie zaķi.

102.000.102.4114

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas