Beirūtā turpina sprādzienā izdzīvojušo meklēšanu; amatpersonas – mājas arestā

Izpostītā Beirūtas ostas apkārtne

Libānas galvaspilsētā Beirūtā upuru skaits pēc grandioza sprādziena ostas noliktavā ir pieaudzis līdz 135 cilvēkiem un cietušo skaits pārsniedzis 4 000, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Pēc otrdienas, 4.augusta, eksplozijas glābēji turpina pārmeklēt ostas apkārtnē sabrukušās ēkas, lai atrastu izdzīvojušos un upuru mirstīgās atliekas. Tuvo Austrumu valstī turpinās trīs sēru dienu periods un ir izsludināta divas nedēļas ilga ārkārtas situācija saistībā ar sprādziena cēloņu izmeklēšanu un tā radīto postījumu likvidēšanu.

Libānas prezidents Mišels Aouns paziņojis, ka sprādziens noticis Beirūtas ostas noliktavā, kur nedrošos apstākļos sešus gadus glabātas 2 750 tonnas sprādzienbīstamās vielas amonija nitrāta.

Lasiet arī: Biedrība Kundziņsala: Riga Fertilizer Terminal var kļūt par draudu visai Rīgai

Turpinās notikušā izmeklēšana un ostas amatpersonām ir noteikts mājas arests, lai noskaidrotu amonija nitrāta glabāšanas apstākļus noliktavā un sprādziena cēloni. Libānas muitas pārvaldes priekšnieks Badri Dahers norādījis, ka viņa vadītā iestāde iepriekš aicinājusi pārvietot sprādzienbīstamo vielu prom no noliktavas, tomēr pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ tas neesot ticis izdarīts, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas