Belēvičam pagarina pielaidi valsts noslēpumam

Veselības ministrs Guntis Belēvičs

Veselības ministram Guntim Belēvičam pagarināta speciālā atļauja pieejai valsts noslēpuma objektiem, žurnālistiem pirmdien, 2.novembrī, pastāstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Viņa neprecizēja termiņu, uz kādu Belēvičam būs pieeja valsts noslēpumam.

«[Satversmes aizsardzības biroja priekšnieks Jānis] Maizīša kungs mani šodien informēja, ka Belēvičam nav noņemta pielaide,» atzina Straujuma, piebilstot, ka «Maizīša kungs neinformēja par termiņu».

Ministram pielaide valsts noslēpumam iepriekš tika izsniegta uz septiņiem mēnešiem – līdz oktobra beigām, to 31.martā apstiprināja pats ministrs.

Belēvičs iepriekš vairākkārt bija paudis pārliecību, ka viņam arī turpmāk būs pielaide valsts noslēpumam. Politiķis gan uzsvēris, ka viņam kā veselības ministram nevajag pielaidi valsts noslēpumam. Jautājums par pielaidi valsts noslēpumam kļūstot kritisks, kad nevar savākt kvorumu valdības sēžu slepenajās daļās.

Savukārt Ministru prezidente iepriekš bija paudusi uzskatu, ka Belēvičam darbam valdībā ir nepieciešama pielaide valsts noslēpumam. «Uzskatu, ka tomēr ministram ir jābūt pielaidei (..). Nevaru iedomāties, kā ministrs, kuram nav pielaides, visu savu termiņa laiku nepiedalīsies klasificēto jautājumu izskatīšanā. Manuprāt, tas nav pieņemami,» iepriekš bija paudusi Straujuma.

Ref: 102.000.102.11087

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas