Beļģijā atrod karavīru, kurš nozadzis ieročus un draudējis virusologam

Beļģijā pēc mēnesi ilgas meklēšanas atrasts miris kāds karavīrs, kurš pazudis no armijas daļas pēc militāro ieroču zādzības un draudu izteikšanas valstī vadošajam virusologam, vēsta britu raidorganizācija BBC.

46 gadus vecā militārpersona, Beļģijas armijas šaušanas instruktors Jirgens Koningss (Jürgen Conings) atrasts miris mežainā apvidū pie valsts robežas ar Nīderlandi. Vīrietis, kurš bijis tiesībsargājošo iestāžu uzraudzībā kā iespējams ekstrēmists, iepriekš izteicis draudus vairākām personām. Draudi vērsti arī pret virusologu Marku van Ranstu (Marc van Ranst), kurš kopš 2020.gada bijis valdības padomnieks tās vadītajā cīņā pret Covid-19 pandēmiju.

Lasiet arī: Beļģijā meklē bruņotu karavīru, kurš draudējis virusologam

Vīrietis meklēts aptuveni mēnesi un viņa meklēšanā iesaistīti vairāki simti policistu un militārpersonu. Beļģu prokurori apstiprinājuši, ka līķis, kas svētdien, 20.jūnijā, atrasts Hoge Kempenas Nacionālajā parkā, ir Koningsa mirstīgās atliekas. Sākotnējais vērtējums liecina, ka vīrietis pats atņēmis sev dzīvību, vēsta BBC.

Ziņu portāls BNN jau ziņoja, ka Koningss 17.maijā pazudis bez vēsts pēc tam, kad no armijas kazarmām paņēmis vismaz vienu raķešu palaišanas sistēmu, automātu, pistoli un bruņu vesti. Armijā vērsusies vīrieša dzīvesbiedre, kura saskaņā ar medijos vēstīto atradusi divas pašnāvības vēstules, kas veltītas draugiem un ģimenei un kur vīrietis norādījis, ka vairs nevēlas dzīvot «šādā sabiedrībā, pār kuru valda politiķi un virusologi». Viņš arī paudis apņemšanos «pievienoties pretestībai un nepadoties bez cīņas».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas