Beļģijā meklē bruņotu karavīru, kurš draudējis virusologam

Beļģijā policija un īpašo uzdevumu vienība jau vairākas dienas meklē kādu nopietni bruņotu karavīru, kurš draudējis virosologam-valdības padomniekam, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

«Pastāv bažas, ka viņš grib pastrādāt vardarbības aktu pret sevi vai citām personām, bet nav skaidrs, kuri tieši ir iespējamie mērķi,» tā Beļģijas Federālās prokuratūras preses pārstāvis Eriks van Duise (Eric van Duise) sacījis par 46 gadus vecu armijas kaprāli, kurš presē nosaukts kā Jirgens C. (Jurgen C). Pirmdien, 17.maijā, viņš pazudis bez vēsts pēc tam, kad no armijas kazarmām paņēmis vismaz vienu raķešu palaišanas sistēmu, automātu, pistoli un bruņu vesti.

Lasiet arī: Dānija šonedēļ atcels vairumu epidemioloģisko ierobežojumu

Armijā vērsusies vīrieša dzīvesbiedre, kura saskaņā ar medijos vēstīto atradusi divas pašnāvības vēstules, kas veltītas draugiem un ģimenei un kur vīrietis norādījis, ka vairs nevēlas dzīvot «šādā sabiedrībā, pār kuru valda politiķi un virusologi» un paudis apņemšanos «pievienoties pretestībai un nepadoties bez cīņas».

Otrdien, 19.maijā, atrasta vīrieša automašīna ar jaudīgākajiem paņemtajiem ieročiem, bet paša vīrieša meklēšana turpinās kādā mežā.

Medijos vēstīts, ka vīrietis ir iepriekš izteicis draudus vadošam beļģu virusologam un valdības padomniekam Markam van Ranstam (Marc van Ranst), kurš regulāri ir redzams plašsaziņas līdzekļos. Van Ransts un viņa ģimene tikuši drošības labad pārvietoti prom no dzīvesvietas. Virusologs arī paziņojis, ka draudi viņu neietekmē, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas