Beļģijā, Nīderlandē vardarbīgas protesta akcijas; PVO brīdina par 500 000 dzīvībām

Beļģijai un Nīderlandei ieviešot stingrākus epidemioloģiskos ierobežojumus saistībā ar augstu Covid-19 izplatību, abās Rietumeiropas valstīs notikušas lielas protesta akcijas, kas pāraugušas sadursmēs ar policiju. Pasaules Veselības organizācija savukārt norādījusi, ka bez valstu valdību rīcības Eiropā līdz pavasarim no Covid-19 komplikācijām varētu nomirt vēl 500 000 cilvēku, ziņo The Guardian.

Briselē vairāki desmiti tūkstoši cilvēku svētdien, 21.novembrī, devušies gājienā, protestējot pret valdības aicinājumiem vakcinēties un ierobežojumiem pret Covid-19 nevakcinētiem cilvēkiem. Sākotnēji miermīlīgais gājiens pāraudzis vardarbīgās sadursmēs un huligānismā, kad vairāki simti cilvēku sākuši apmētāt policistus, demolēt automašīnas un aizdedzināt atkritumu urnas. Policija atbildējusi ar asaru gāzi un ūdenslielgabala šaltīm.

Nīderlandes lielpilsētās Hāgā un Roterdamā kopš piektdienas, 19.novembra, notikušas gan protesta akcijas, gan huligānisma akti. Agresīvi noskaņotu pūļu izklīdināšanai policija lietojusi ūdenslielgabalus, suņus un jātnieku policiju. Abās pilsētas kopš piektdienas aizturēti ap 100 cilvēki. Tiek ziņots par ievainotajiem gan policijas, gan huligānu pusē.

Lasiet arī: Nīderlandē ievieš ierobežojumus, neapmierinātie pulcējas protesta akcijā

Lai cik nepatīkama eiropiešiem nešķistu kārtējo epidemioloģisko ierobežojumu ieviešana, Pasaules Veselības organizācija (PVO) norādījusi, ka tie ir iedzīvotāju veselības un veselības aprūpes sistēmu interesēs. Pēc PVO prognozēm, bez valstu steidzamas rīcības līdz 2021.gada martam Eiropā no Covid-19 izraisītām veselības komplikācijām varētu nomirt vēl 500 000 cilvēku. Līdz šim, kā rāda ES Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra dati, Eiropā no šīs slimības miris 1 460 341 cilvēks.

«Covid-19 atkal ir kļuvis par vadošo nāves cēloni mūsu reģionā,» intervijā britu raidorganizācijai BBC sacījis PVO Eiropas nodaļas direktors Hanss Klūge (Hans Kluge). Viņš atgādinājis: «Mēs zinām, kas ir jādara», vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas