Beļģija sāk izmeklēšanu AstraZeneca vakcīnas ražotnē

Beļģijas uzraudzības iestādes ir sākušas izmeklēšanu britu-zviedru farmācijas uzņēmuma AstraZeneca potenciālās vakcīnas ražotnē. Izmeklēšana sākta pēc ES Eiropas Komisijas lūguma laikā, kad uzņēmums tiek kritizēts par saistību neizpildi pret ES dalībvalstīm attiecībā uz plānoto kravu apjomu, vēsta The Guardian.

Pirmā Beļģijas Federālās zāļu un veselības preču aģentūras pārstāvju vizīte ražotnē Senefē, Valonijas reģionā notikusi trešdien, 27.janvārī. Saskaņā ar Beļģijas Sabiedrības Veselības ministrijas pausto ražotnē ņemti paraugi un dokumenti, un tuvākajās dienās ir gaidāma tās atkārota apsekošana no nozares uzraudzības iestādes darbinieku puses.

Lasiet arī: Zāļu ražotājs AstraZeneca noliedz attiekšanos tikties ar ES strīdā par vakcīnām

Iestādei veikt izmeklēšanu lūgusi Eiropas Komisija saistībā ar bažām, par AstraZeneca vadības skaidrojumu, ka tā ražošanas problēmu dēļ 2021.gada pirmajā ceturksnī prognozē mazāku potenciālās vakcīnas kravu apjomu nekā pērn bija apņēmusies nodrošināt līgumos ar ES dalībvalstīm.

Vienlaikus AstraZeneca ir apliecinājusi Lielbritānijas valdībai, ka spēs saražot tās pasūtītos divus miljonus medikamenta devu nedēļā, lai veiksmīgi izpildītu līgumu ar Lielbritāniju. Pēc uzņēmuma teiktā, tas noslēgts 2020.gada jūnijā, trīs mēnešus pirms ES līgumiem, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

ES Eiropas Zāļu aģentūras lēmums par AstraZeneca vakcīnas kandidāti ir gaidāms piektdien, 29.janvārī. Medikaments kā iedarbīgs un nekaitīgs jau ir apstiprināts Lielbritānijā kopš 2020.gada nogales, vēsta ziņu aģentūra AFP.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas