Beļģijas parlaments atļauj nedziedināmu bērnu eitanāziju

Beļģija kļuvusi par pirmo valsti pasaulē, kuras parlaments atļāvis ieviest eitanāziju nedziedināmi slimām un sāpju mocītām personām, kas nav sasniegušas pilngadību.

13.februārī Federālā Parlamenta apakšpalātā likumprojekts atbalstīts ar 86 balsīm «par» un 44 «pret». Likumprojektu jau iepriekš atbalstījis Senāts, taču, lai tas stātos spēkā, vēl vajadzīgs karaļa paraksts.

Beļģijas sabiedrība kopumā atbalsta vecuma ierobežojuma atcelšanu eitanāzijai, tomēr netrūkst arī stingru jaunā lēmuma pretinieku, raksta CNN.

Jau kopš 2002.gada eitanāzija Beļģijā atļauta personām, «kuras izjūt pastāvīgas un neizturamas fiziskas vai garīgas ciešanas». Tomēr nepilngadīgie sākotnējā likumprojektā netika iekļauti politisku iemeslu dēļ.

Saskaņā ar jauno likumprojektu «tiesības aiziet no dzīves» piešķirtas nepilngadīgām personām, kuru stāvoklis atbilst vairākiem stingriem nosacījumiem, tostarp bērnam jābūt atzītam par spējīgu saprast, kas ir eitanāzija. Izšķirīgajam solim nepieciešama arī vecāku vai aizbildņu piekrišana.

Ref: 111.111.103.768

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas