Bemhenam Rīgas satiksmē šogad izmaksāta rekordliela prēmija

Leons Bemhens

Apcietinātais nu jau bijušais Rīgas satiksmes valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens šogad saņēmis rekorlielu prēmiju – 11 500 eiro. Citi bijušie valdes locekļi šogad saņēmuši mazliet vairāk par 10 000 eiro, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Rakstiskā atbildē raidījumam Rīgas satiksme skaidro: «Valdes loceklim var izmaksāt prēmiju reizi gadā pēc gada pārskata apstiprināšanas. Nosakot prēmiju, ņem vērā kapitālsabiedrības darbības rezultātus iepriekšējā pārskata gadā, vidēja termiņa darbības stratēģijas izpildi un kapitālsabiedrības darbības rezultātus saskaņā ar definētajiem finanšu un nefinanšu mērķiem, kā arī valdes locekļa darbības rezultātus iepriekšējā pārskata gadā.»

Rīgas satiksmes valde ir saņēmusi prēmijas arī iepriekš, ziņo LTV. 2016.gadā  valdes priekšsēdētājam izmaksāti 9 180 eiro (bruto), valdes locekļiem – 8 262 eiro (bruto) katram. 2017.gadā valdes priekšsēdētājs saņēmis 5 737 eiro (bruto) un valdes locekļi – pa 5 163 eiro.

Rīgas satiksmi lielākoties finansē Rīgas nodokļu maksātāji, šogad dotācija uzņēmumam no Rīgas domes budžeta bijusi 123 miljoni eiro. Raidījums aprēķinājis, ka pašvaldības dotācija pēdējos piecos gados pieaugusi par 40%.

Raidījums stāsta, ka Rīgas satiksmes un domes vadība gadiem nav atklājusi detaļas par Rīgas satiksmes tēriņiem. Cik, piemēram, tērē infrastruktūras uzturēšanai, cik – investīciju projektiem, cik efektīvs ir maršrutu tīkls – varbūt ir iespējas kaut ko apvienot. Tas ļautu pateikt – vai tas, cik Rīgas satiksmei izmaksā viena biļete, ir pamatoti.

Rīgas dome arī pārskaita transporta uzņēmumam naudu ar citiem mehānismiem. Piemēram, pat neprasot deputātu balsojumu, vienkārši kompensējusi zaudējumus (pirms diviem gadiem 10 miljonus eiro, pērn – teju 20). Vai palielina uzņēmuma kapitālu – pēdējos divos gados tie bija vēl 30 miljoni eiro. Valsts kontrole iepriekš šādu naudas piešķiršanu ir nosodījusi.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas