Benzīna cena Igaunijā sasniedz jaunu rekordu

Šonedēļ Igaunijas lielajos degvielas uzpildes staciju tīklos 95.markas benzīna cena sasniegusi 1,599 eiro, kas plaši izmantotajam degvielas veidam ir valstī līdz šim augstākā cena. Vadošo degvielas mazumtirdzniecības tīklu pārstāvji skaidrojuši, ka cenu kāpumam ir vairāki iemesli, ziņo raidorganizācija ERR.

Somijas degvielas tirgotāju Neste tirgvedības un komunikācijas daļas vadītājs Risto Siluste (Risto Sülluste) norādījis, ka vieni no galvenajiem iemesliem 95.markas benzīna cenai ir elektrības cenas kāpums un nesenie notikumi Kazahstānā.

Lasiet arī: Lietuvas straujais algu kāpums nav ļāvis aizsniegt Latviju, vērtē centrālā banka

«Jau aptuveni nedēļu ir augušas gatavās produkcijas biržas cenas, ko izraisījis jēlnaftas cenu pieaugums. Jēlnaftas cenas ietekmē pieaugošas bažas par piegādēm no Kazahstānas,» skaidrojis Neste pārstāvis. «Kazahstāna dienā saražo 1,8-1,9 miljonus barelu jēlnaftas – kas ir salīdzināms ar Norvēģijas ieguves apjomu aptuveni 1,7-2,0 miljonu barelu –, un vairāk nekā pusi no saražotās produkcijas tā eksportē uz Eiropu. Pašreizējie politiskie nemieri ir negatīvi ietekmējuši naftas ieguvi [Kazahstānas – BNN] Tengizas atradnēs, tādēļ naftas eksports no Kazahstānas, visticamāk, samazināsies.»

Indreks Sasi (Indrek Sassi) ir Kanādiešu degvielas uzpildes staciju tīkla Circle K degvielas cenu daļas vadītājs Igaunijā. Viņš skaidrojis, ka cenu kāpuma iemesls ir pastāvīgs mazumtirdzniecības cenu kāpums starptautiskajā tirgū jau kopš 21.decembra. «Brent jēlnaftas standarta cena 20.decembrī bija 72 ASV dolāri par barelu, bet decembra beigās tā pieauga līdz 80 dolāriem. Arī janvāra sākumā tendence ir bijusi augšupejoša, un otrdien cenu svārstības noslēdzās pie 84 dolāriem par barelu,» pamatojumu degvielas cenu kāpumam Igaunijā sniedza Circle K pārstāvis, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas