Berlīnē ar COVID-19 ierobežojumiem neapmierinātie cenšas iekļūt Reihstāgā

Berlīnē Vācijas parlamenta ēkā centušies iekļūt vairāki simti protestētāju pēc tam, kad policija izjaukusi masu demonstrāciju, kur sanākušie pauduši neapmierinātību ar valstī spēkā esošiem ierobežojumiem COVID-19 izplatības ierobežošanai, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Demonstrācija Berlīnes centrā notikusi sestdien, 29.augustā. Uz to bijuši sapulcējušies aptuveni 38 000 cilvēku, lai paustu neapmierinātību ar Vācijas federālās varas politiku cīņā pret jauno koronavīrusu.

Aptuveni divas stundas pēc demonstrācijas sākuma, policija atsauca protesta akcijas norisei doto atļauju, lēmumu skaidrojot ar to, ka sanākušie neievērojot sociālās distancēšanās noteikumus. Pēcāk vairākiem simtiem cilvēku izdevies izlauzties cauri policijas žogam un policijas rindām pie Vācijas federālā parlamenta, un tie skrējuši augšup pa trepēm uz Reigstāga ēku. Neapmierinātos tur apturējusi policija. Tikuši aizturēti aptuveni 300 cilvēki, no kuriem daļa apmētājuši policistus ar akmeņiem un pudelēm.

Vācijas iekšlietu ministrs Horts Zēhofers (Horst Seehofer) intervijā laikrakstam Bild am Sonntag sacījis: «Reihstāga ēka ir mūsu Parlamenta sēdeklis un līdz ar to arī mūsu liberālās demokrātijas simboliskais centrs. (..)

Fakts, ka haosa nesēji un ekstrēmisti to izmanto saviem mērķiem, ir nepieņemams.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas