Berlīnē policijai atļauj vērsties pret protestētājiem ar dzeltenas zvaigznes apsēju

Policijai Vācijas galvaspilsētā dota atļauja vērsties pret iedzīvotājiem, kuri pret kovida vakcināciju un epidemioloģiskiem ierobežojumiem rīkotās protesta akcijās nēsā rokas apsējus ar dzeltenu zvaigzni un citu simboliku, kas atgādina Holokaustu no nacistiskās Vācijas laikiem 20.gadsimtā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Saskaņā Berlīnes policijas antisemītisma komisāra dotu precizējumu, kas Vācijas galvaspilsētas policijā izplatīts apkārtraksta veidā un par ko sākotnēji vēstījis laikraksts Bz Berlin: «Adaptētu «ebreju zvaigžņu» lietošanu pulcēšanās reizēs tagad var pieņemt par pamata sabiedriskā miera traucēšanu.»

Lasiet arī: Katalonija attaisnos ap 1 000 buršanā vainotu cilvēku

Policijai dots rīkojums dokumentēt, noņemt un konfiscēt apsējus ar dzeltenu zvaigzni. Pēdējā laikā Vācijā rīkotās protesta akcijās uz šādiem rokas apsējiem bijis redzams uzraksts «ungeimpt», kas vācu valodā nozīmē: «nevakcinējies». Protestētāji šādi centušies paust neapmierinātību ar valdības un citu amatpersonu aicinājumiem vakcinēties pret kovidu un ilgstošiem epidemioloģiskiem ierobežojumiem, no kuriem daļa vērsta tieši pret nevakcinētiem iedzīvotājiem.

Policijas apkārtrakstā vienlaikus norādīts, ka simbols Dāvida zvaigzne zilā un baltā krāsā, kas klasificēts kā skaidri reliģisks simbols, arī turpmāk būs atļauts protesta akcijās, kas norisināsies Berlīnē, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas