Bērni kopā ar vecākiem, kuriem ir Covid-19 sertifikāts, drīkst iet tirdzniecības centros

Tirdzniecības centros vajadzētu ielaist visus bērnus zem 12 gadu vecumam kopā ar vecākiem, kuriem ir Covid-19 sertifikāts.

Kā norāda tirdzniecības centra Mols pārstāve Una Tukiša, epidemioloģiski drošajā vidē vecāki ar bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem tiek ielaisti vecāka pavadībā, kuram ir sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts un personu apliecinošs dokuments (pase vai eID karte).

Viņa norāda, ka saskaņā LR MK rīkojuma NR. 720 punktu 5.10.5. sākotnējā izpratne bija par to, ka bērni tirdzniecības centra epidemioloģiski drošajā vidē var tikt ielaisti tikai nodalot plūsmu laikā un telpā. Tomēr LR Ekonomikas ministrija biežāk uzdotajos jautājumos tirgotājiem skaidro: 

Bērni līdz 12 gadu vecumam, kas neatbilst vakcinētas vai pārslimojušas personas statusam, epidemioloģiski drošā vidē var saņemt pakalpojumus, tostarp tirdzniecības pakalpojumus, pilnībā vakcinētas vai pārslimojušas pilngadīgas personas pavadībā. Savukārt bērniem no 12 gadu vecuma jāuzrāda testēšanas sertifikāts vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veikta skrīninga testu ar negatīvu rezultātu.

Līdz ar to šobrīd nevienā tirdzniecības vietā nevajadzētu saskarties ar situāciju,

ka bērni līdz 12 gadu vecumam kopā ar vecākiem, kam ir sadarbsējīgs sertifiktāts un personu apliecinoši dokumenti (pase vai eID) netiek ielaisti telpās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas