Bērnu drošība internetā uztrauc vecākus vairāk par narkotiku lietošanu

Eiropas Savienības bērnu vecākiem tika uzdots jautājums, kas viņus visvairāk uztrauc saistībā ar saviem bērniem. Kā būtiskākie tika pieminēti tādi faktori kā sasniegumi skolā, ceļu satiksmes negadījumi, pazemošana (gan internetā, gan reālajā dzīvē), internets un noziegumi, liecina EU Kids Online pētījuma rezultāti.

Interneta riski – sarunas ar svešiniekiem vai nepiedienīgs interneta lapu saturus – pētījumā ierindojās attiecīgi ceturtajā un piektajā vietā no deviņām. Trešdaļa vecāku atzīst, ka riski internetā viņus uztrauc ļoti. Bērnu drošība internetā uztrauc vecākus vairāk par alkohola un narkotiku lietošanu, incidentiem ar policiju un bērnu seksuālajām aktivitātēm.

Vecāku aktīva iesaistīšanās bērna interneta patērēšanas paradumos ir būtiska, jo ir svarīgi mācīt bērniem drošu interneta lietošanu un jau laikus atpazīt interneta lapu sniegto bīstamo saturu, uzsvērts pētījuma secinājumos.

Pētījuma tika noskaidrots, ka 21% no 11-16 gadus veciem pusaudžiem ir redzējuši aizskarošu lietotāju veidotu saturu, piemēram, naidu veicinošas mājas lapas, mājas lapas, kuras aicina pievērsties anoreksijai un mājas lapas, kuras satur informāciju par sev pāri darīšanas veidiem.

Ref: 104.000.1030.2210

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas