Bērnu tiesību aizsargu darbā konstatētas nopietnas problēmas

Labklājības ministrijas (LM) veiktajā auditā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā (VBTAI) iestādes darbā konstatētas nopietnas problēmas, informē LM.

Veikto pārbaužu rezultātā iezīmējās divi problēmu loki: pašvaldību informētība par savu iedzīvotāju sociālo struktūru, bāriņtiesu un sociālo dienestu darbības kvalitāte un VBTAI kā metodiskās vadības un kontrolējoša institūcija, kas nespēj pietiekamā kvalitātē veikt metodiskās vadības un kontrolējoša institūcijas funkcijas.

Par auditā secinātā dēļ labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) 23.aprīlī bija ieradusies neplānotā vizītē VBTAI.

«Bērnu tiesību aizsardzības mehānisms bez būtiskiem uzlabojumiem Latvijā pastāv kopš 2005. gada. Tas ir ierūsējis un nestrādā pilnvērtīgi. Pienācis laiks pievērsties tā nopietnai reformai. Lai sāktu risināt saasināto situāciju, vispirms jāmeklē atbildes uz jautājumiem ministrijas padotības iestādē – kāpēc VBTAI Bērnu tiesību aizsardzības departamentā, kas īsteno būtiskākās iestādes funkcijas, no 14 amata vietām vairāk kā puse ir vakantas,» komentē Petraviča.

«Šī uzskatāma par pirmskrīzes situāciju, kādā strādā VBTAI darbinieki,» pauž Petraviča.

Ministre uzskata, lai uzlabotu bērnu tiesību aizsardzības sistēmu, nepieciešamas pārmaiņas. Viņa pauda, ka šos jautājumus jau pārrunājusi ar tieslietu ministru Jāni Bordānu (JV) un tiesībsargu Juri Jansonu.

BNN jau ziņoja, ka Valsts kontrole savā revīzijā Atņemtā bērnība. Ikvienam bērnam ir tiesības uzaugt ģimenē sēcinājusi a ne visos gadījumos atbildīgo institūciju – bāriņtiesu un sociālo dienestu, kā arī VBTAI un LM darbības ir bijušas tādas, lai ievērotu un prioritāri nodrošinātu bez vecāku gādības palikušo bērnu labākās intereses.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas