Bērnu vidū traumas visbiežāk gūst sākumskolas un pamatskolas vecuma zēni

Šovasar palielinājies traumas guvušo bērnu skaits, turklāt zēni traumas gūst vidēji divas reizes biežāk, nekā meitenes. Vislielākais gūto traumu skaits novērojams tieši sākumskolas un pamatskolas vecuma zēnu vidū.

Bērni visvairāk guvuši dažādas sadzīviskas traumas, kam seko sportojot gūti savainojumi. Tās galvenokārt rodas kritienu rezultātā – sasitumi, brūces, kurām nepieciešamas šuves. Vislielākā riska grupa ir bērni vecumā no septiņiem līdz 13 gadiem, kuri bieži vien nespēj izvērtēt savas fiziskās spējas un ir neuzmanīgi, portālam BNN norāda apdrošināšanas sabiedrības ERGO speciālisti.

Pozitīva tendence šogad novērota velosipēdistu vidū – aptuveni uz pusi samazinājies galvas traumu skaits. To veicinājis gan velosporta popularitātes pieaugums (velomaratoni), gan vecāku ieinteresētība par bērnu drošību, kā rezultātā bērni arvien vairāk lieto aizsargķiveres. Tomēr riteņbraucēju vidū joprojām bieži izplatītas ir kaulu lūzumu un nobrāzumu traumas.

«Līdz šim nelaimes gadījumu apdrošināšanu saviem bērniem galvenokārt iegādājās vecāki, kuru bērni aktīvi nodarbojas ar sportu. Šādas polises nereti tiek noformētas pēc sporta skolu vai interešu izglītības iestāžu pieprasījuma. Vasaras periodos par nelaimes gadījumu apdrošināšanu pastiprināti interesējas nometņu un pasākumu organizatori. Tendences rāda, ka ik gadu apdrošināšanas klienti kļūst arvien izglītotāki un arvien vairāk izvērtē apdrošināšanas nozīmīgumu, piemēram, sporta aktivitāšu cienītāji izvēlas plašākus apdrošināšanas segumus, jo apzinās reālos traumu ārstēšanas izdevumus. Pēdējo divu gadu laikā novērota arī tendence – arvien biežāk nelaimes gadījumu apdrošināšana tiek iegādāta bērniem, lai pasargātu tos no negadījumiem ikdienas sadzīviskās situācijās,» komentē ERGO Transportlīdzekļu, CTA un personu apdrošināšanas departamenta direktors Ivars Vismanis.

Līdz ar vasaras brīvlaika beigām un bērnu atgriešanos pilsētā palielinās drošības jautājumu aktualitāte, kas īpaši attiecināma uz bērnu dalību ceļu satiksmē. Arī iestājoties rudens tumšajam laikam, bērni turpina pārvietoties ar velosipēdiem, skrituļslidām, skeitbordu u.c., nereti aizmirstot par elementārām drošības normām – ķiverēm, aizsargiem, atstarotājiem, kā arī par ceļu satiksmes noteikumiem. Speciālisti īpaši atgādina, ka, atrodoties uz ielas, nav ieteicams austiņās klausīties mūziku, jo šādos apstākļos tiek novērsta uzmanība no apkārtējām skaņām un norisēm ceļu satiksmē.

102.000.102.5200

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas