bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 20.07.2018 | Vārda dienas: Ramona, Ritma
LatviaLatvija

Bērziņš: 16. martu izmanto, lai pazemotu Latviju

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Sabiedrībai jādod iespēja iepazīties ar vēstures notikumiem hronoloģiskā secībā, pašiem tos izvērtēt, lai izprastu 16. marta būtību. Šobrīd 16. marts tiek izmantots kā veids, lai pazemotu Latviju, kaut gan patiesībā būtu galva cieņā jānoliec, uzskata Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Andris Bērziņš

«Šogad aprit 50 gadi, kopš šāda atceres diena iedibināta. No apmēram 50 000 pēc kara dzīviem palikušo šodien palicis mazāk par 500, tie ir cilvēki, kas cīnījušies, gāja aizstāvēt Latvijas valsti. Šo cilvēku vidējais vecums ir virs 90 gadiem – kur ir briesmas no viņu puses? Dēvēt šos cilvēkus par noziedzniekiem ir ārpus saprāta robežām. Tas ir vēl lielāks absurds par referendumu,» intervijā LNT raidījumam 900 sekundes uzsvēra Valsts prezidents.

Cilvēki, kas grib uz šī jautājuma gūt kapitālu, kļūst arvien aktīvāki. Uz šo dienu ierasties Latvijā pieteikušies ļoti daudz cilvēku no citām valstīm. Taču esmu pārliecināts, ka tiks nodrošināta kārtība, drošības iestādes situāciju saprot un rīkojas atbilstoši, tā Bērziņš.

«Kāpēc noliegt to, kur cilvēki tik daudz dzīvību zaudējuši – tam nav pamata. Mums par apziņu un morālu atbildību ir ļoti plaša izpratne, ka vainīgs ir tikai tas, pret kuru vērts konkrēts notiesājošs spriedums. Ir starptautiski izvērtēts, ka latviešu leģionāri nav kara noziedznieki, un ja kāds par to spriež, tas ir neloģiski. Šāds pasākums izveidots Londonā,1952. gadā, Daugavas vanagu kustībai to organizējot, lai atbalstītu kara veterānus,» tā Bērziņš.

Prezidents atklāja, ka pavadījis veselu vakaru, lasot grāmatu «Karojošā piemiņa» Nila Muižnieka un Vitas Zelčes redakcijā, lai atsvaidzinātu atmiņā vēstures notikumus, un aicināja to izlasīt visiem, kas vēlas saprast ar 16. martu saistītos notikumus.

Vaicāts, kā, viņaprāt, attīstīsies Latvijas un Krievijas attiecības pēc Krievijas valsts prezidenta vēlēšanām 4. martā, Bērziņš pauda uzskatu, ka tās būtiski nemainīsies, attiecībām vajadzētu uzlaboties. «Nevajag arī mūs novērtēt par zemu, mums nav pamata būt tik bailīgiem. Nesaprotu, kāpēc esam tik bailīgi, ja tā rīkosimies, nekur tālu netiksim,» pārliecināts Bēziņš.

Savukārt komentējot Krievijas premjera un Valsts prezidenta amata kandidāta Vladimira Putina izteikto kritiku par cilvēktiesību pārkāpumiem Latvijā notiekošā referenduma laikā, Bērziņš uzsvēra, ka nekas jauns nav pateikts. «Putins teiktais, ka ir 300 000 cilvēku, kas gribēja piedalīties, bet nevarēja, jo ir nepilsoņi, nebija pareizi. Šis skaitlis nav tik liels, turklāt daļa nemaz nevēlas iegūt pilsonību. Lai atrod tādu valsti, kur ir tāda pretimnākšana mazākumtautībām – Latvijā izglītību var iegūt astoņās valodās, saglabājot un izkopjot savu kultūru. Putina rīcība ir parasts veids, kā politiķi rīkojas pirms vēlēšanām.»

Ref: 102.000.102.1107


Pievienot komentāru

  1. vikija teica:

    Latviešiem jāsolidarizējas un šogad 16. martā jāiet nolikt ziedi pie Brīvības pieminekļa, kāpēc mēs baidāmies? mēs taču neejam 9. maijā pie Uzvaras pieminekļa un nespļaudāmies, neizkliedzam nievājošas piezīmes – varbūt vajadzētu gan. pārāl piekāpīgi un samierinieciski esam. diemžēl

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Jaunākie komentāri