Bērziņš nedomā, ka viņam jāievēro likuma normas par veselības stāvokļa atklāšanu

Valsts prezidents Andris Bērziņš

Valsts prezidents Andris Bērziņš nedomā, ka viņam vajadzētu ievērot likuma Par valsts noslēpumu normas, kas pieprasa publiskot informāciju par viņa kā valsts vadītāja veselības stāvokli.

Tas izriet no viņa preses pārstāves Līgas Krapānes reakcijas uz portāla Pietiek informācijas pieprasījumu.

Kā zināms, pēc pēdējām Bērziņa publiskās uzstāšanās reizēm daļā sabiedrības tika apspriests jautājums – vai gadījumā nebūtu vajadzīgs izvērtēt Valsts prezidenta veselības stāvokli un fiziskās un garīgās spējas pildīt valsts galvas amata pienākumus.

Likuma Par valsts noslēpumu 5. pantā ir precīzi uzskatītas ziņas, kurām aizliegts piešķirt valsts noslēpuma statusu un ierobežot pieejamību: līdz ar datiem par stihiskām nelaimēm, vides, veselības aizsardzības, izglītības un kultūras stāvokli, kā demogrāfisko situāciju, cilvēktiesību pārkāpumiem, amatpersonu nelikumīgu rīcību u.c. likums aizliedz ierobežot pieejamību arī ziņām «par valsts vadītāju veselības stāvokli».

Ņemot to vērā, portāls vērsās Valsts prezidenta kancelejā ar pieprasījumu pēc informācijas par to, kādas tieši veselības stāvokļa pārbaudes pēdējos divos gados un kādās medicīniskajās iestādēs ir izgājis Valsts prezidents Bērziņš, kādi tieši parametri pārbaudīti katrā no tām un kādi tieši bijuši katra parametra pārbaudes rezultāti.

Tā kā publiski pēdējā laikā īpaši bieži ir pieminēts prezidenta cienījamais vecums un tā iespējamā ietekme uz viņa spējām pildīt valsts vadītāja pienākumus, portāls tāpat pieprasīja arī ziņas – ja šo pārbaužu vidū nav bijis psihologa, psihoterapeita, psihiatra vai gerontologa pārbaužu, kāpēc Valsts prezidents nav uzskatījis par nepieciešamu pārbaudīties pie šiem speciālistiem.

Taču no prezidenta preses pārstāves Krapānes reakcijas uz šiem jautājumiem izrietēja – Bērziņš nedomājot, ka viņam būtu saistoši šie likuma nosacījumi.

Arī uz aizrādījumu uz to, ka šāda reakcija norāda uz Valsts prezidenta un viņa kancelejas vēlēšanos slēpt informāciju, kuras statuss īpaši minēts Valsts noslēpuma likumā, Krapānes reakcija nemainījās.

102.000.102.6202

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas