Bērziņš varētu būt NA Rīgas mēra kandidāts

Gaidis Bērziņš

Demisionējušais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš, kurš pēc atkāpšanās nolēmis atjaunot Saeimas deputāta mandātu, varētu būt Nacionālās apvienības kandidāts Rīgas mēra amatam nākamvasar gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, liecina portāla Pietiek rīcībā esošā informācija.

Līdz šim par sabiedrībā atpazīstamu politisko līderi neuzskatītais Bērziņš, paziņojot, ka demisionē premjera spiediena dēļ ebreju īpašumu restitūcijas jautājumā, ir guvis politiskos punktus nacionāli noskaņotu vēlētāju vidū, ko Nacionālā apvienība vēlas izmantot Rīgas domes vēlēšanās, kurās sagaidāms, ka dominēs tieši nacionālie jautājumi.

Nacionālās apvienības līderi par Bērziņa iespējamo kandidēšanu Rīgas mēra amatam pagaidām izsakās piesardzīgi, tomēr noprotams, ka politiskais spēks ar cerībām raugās uz šādu iespēju. Piesardzība sniegt skaidru atbildi par bijušā tieslietu ministra plāniem tiek pamatota gan ar to, ka līdz pašvaldību vēlēšanām ir gandrīz gads un pa šo laiku var daudz kas mainīties, gan ar to, ka Bērziņam vajag atelpu.

«Par to vēl ir pāragri spriest. Es nesaku – nē, bet par tik nopietnu jautājumu lēmums, manuprāt, būtu jāpieņem apvienības domes vai pat kongresa līmenī. Bet, ja man liktu atbildēt šodien, es teiktu – nē cilvēcisku iemeslu dēļ – gribu pāris nedēļas atpūsties,» portālam teica Bērziņš, nenoliedzot, ka politikas kuluāros pēdējās dienās uzvirmojušās runas par viņa kandidēšanu Rīgas mēra amatam nav bez pamata.

Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars nenoliedza, ka atsevišķās sarunās šāda doma ir izskanējusi, «šāda ideja ir pamesta gaisā», bet par to nav spriests ne Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas, ne valdes līmenī. «Puspajokam pajautāju Gaidim, vai viņš būtu ar mieru [kandidēt Rīgas mēra amatam], un viņš nebija sajūsmā,» atzina Dzintars, uzsverot, ka līdz pašvaldību vēlēšanām vēl ir laiks.

Sagaidāms, ka vismaz Rīgas domes vēlēšanās, par kurām tiek prognozēts, ka pašlaik pie varas jau esošais Saskaņas centrs varētu iegūt vairāk kā 50% balsu, priekšvēlēšanu kampaņas centrālā tēma būs nacionālie jautājumi. Lai nepieļautu SC graujošu uzvaru Rīgas domes vēlēšanās nākamgad, kā tas tiek prognozēts, labēji centriskās partijas Vienotība, Reformu partija, Nacionālā apvienība un Latvijas Zaļā partija bija uzsākušas neformālas konsultācijas par iespēju veidot kopīgus sarakstus Rīgā, jau aprīlī vēstīja portāls.

BNN jau vēstīja, ka tieslietu ministrs Bērziņš, tā vietā, lai risinātu ebreju īpašumu kompensācijas jautājumu, izvēlējies demisionēt.

Jau 20.jūnija pēcpusdienā ar Nacionālo apvienību saistīti avoti politikas kuluāros deva mājienus, ka ebreju draudzes nekustamo īpašumu restitūcijas jautājums var novest pie lielākām izmaiņām valdībā jau pirms Jāņiem. Bērziņa paziņojums par atkāpšanos no amata apstiprināja, ka jau nedēļām ilgušās kuluāru runas par to, ka valdības gāzēju loma uzticēta nacionāļiem, nav bijušas tikai mērķtiecīgi izplatītas baumas valdības šūpošanai. Apvienība, iespējams, saņēmusi solījumus pēc lielākiem pārkārtojumiem valdības sastāvā iegūt Ekonomikas ministrijas vadību.

Ref: 102.000.102.1976

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas