bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 17.02.2020 | Vārda dienas: Donats, Konstance
LatviaLatvija

Bez maksas tiešsaistē pieejama Uzņēmuma reģistrā uzkrātā informācija

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Uzņēmumu reģistrs, atvērtie dati, datu atvēršana, reģistri, Guna Paidere

Sākot ar 7.janvāri ikvienam tiešsaistē un bez maksas būs pieejama Uzņēmumu reģistra 14 reģistros uzkrātā informācija par juridiskajām personām, tostarp par uzņēmumu amatpersonām, īpašniekiem, patiesajiem labuma guvējiem, informē Uzņēmuma reģistrā.

Informācija bez maksas būs pieejama Reģistra informācijas tīmekļvietnē https://info.ur.gov.lv. Pašlaik reģistru publiskā pieejamību uzsākta testa režīmā.

Reģistru atvēršanas rezultātā publiski pieejama kļūs aktuālā un vēsturiskā informācija par vairāk kā 650 000 tiesību subjektu, piemēram, SIA, AS, biedrības u.c., un juridisko faktu, piemēram, komercķīlas, laulību līgumi u.c., no komercreģistra, komercķīlu reģistra, biedrību un nodibinājumu reģistra un citiem, kopumā 14, reģistriem un sarakstiem.

«Šobrīd mēs veram jaunu lappusi aktuālās un vēsturiskās – teju 30 gadu laikā reģistros uzkrātās – informācijas pieejamībā, publiskumā un caurspīdīgumā, tostarp par fiziskām personām, kas organizē juridisko personu darbību – uzņēmumu un organizāciju amatpersonām, īpašniekiem, patiesajiem labuma guvējiem. Notiekošais ir liels izaicinājums reģistram, jo jaunās iespējas būs jāspēj nodrošināt tehniski,» stāsta Guna Paidere, Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre.

Lasiet arī: Patiesā labuma guvēja statuss uzņēmumā ne vienmēr nozīmē mantiskā labuma gūšanu

«Vadošie Eiropas biznesa reģistri, kuri jau veikuši reģistru atvēršanu, atzīst, ka sākotnēji nenovērtēts, bet ilgtermiņā ļoti būtisks ieguvums no reģistru atvēršanas gan Uzņēmumu reģistram, gan visai sabiedrībai kā informācijas lietotājiem, ir iespēja uzlabot datu kvalitāti. Ja dati ir brīvi pieejami, tos aplūko vairāk cilvēku, nekā, ja informācija jāpērk par naudu. Un, jo vairāk cilvēku datus aplūko – jo vairāk kļūdu datos tie pamana. Tāpēc gatavojamies, ka pirmos mēnešus varētu būt intensīvāks darba režīms,» stāsta Paidere.

Jaunās iespējas izriet no 2019.gada 14.novembrī Saeimā pieņemtajiem grozījumiem likumā Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru un stājas spēkā 7.janvārī.

Ja tiek konstatēta kļūda datos, informāciju ar problēmas aprakstu aicināts sūtīt Uzņēmumu reģistram uz e-pastu info@ur.gov.lv.

Kas, kur un kādā veidā

Turpmāk Reģistra informācijas tīmekļvietnē daļa informācijas būs brīvi pieejama bez autentifikācijas, daļa – brīvi pieejama, bet ar autentifikāciju, daļa – tikai pēc pamatota pieprasījuma. Līdz šim informācijas tīmekļvietnes klienti bija valsts pārvaldes iestādes, tagad – divu mēnešu laikā – vietne ir pārbūvēta atbilstoši pieejamībai ar atšķirīgiem autentifikācijas līmeņiem.

Turpmāk klienti informāciju no Uzņēmumu reģistra varēs saņemt:

informācijas tīmekļvietnē tiešsaistē – bez maksas un bez autentifikācijas būs pieejami aktuālie dati par juridiskajām personām;

informācijas tīmekļvietnē tiešsaistē – bez maksas, bet ar autentifikāciju būs pieejami aktuālie dati, vēsturiskie dati, publiskās daļas dokumenti un informācija par tiesību subjektos un juridiskajos faktos ierakstītajām fiziskajām personām;

pēc pamatota pieprasījuma klātienē vai elektroniski – par maksu un ar autentifikāciju būs pieejami nepubliskās daļas dokumenti ar vai bez anonimizācijas. Maksa pakalpojumam tiek saglabāta, jo minēto informāciju nevar izsniegt automatizēti; tā prasa satura izvērtēšanu, ievērojot fizisko personu datu aizsardzību.

Pakalpojumu apraksti, tāpat kā līdz šim, būs pieejami Reģistra tīmekļvietnes www.ur.gov.lv sadaļā Saņem informāciju. Jaunie pakalpojumu apraksti, atbilstoši jaunajam pakalpojumu grozam būs pieejami Uzņēmumu reģistra tīmekļvietnē 7.janvārī.

Paplašina arī atvērtos datus

Šobrīd reģistru atvēršana notiek, padarot tos pieejamus pēc būtības. Tam paralēli Uzņēmumu reģistrs strādā arī pie informācijas atvērto datu formātā apjoma paplašināšanas. Pamatdati par juridiskajām personām jau šobrīd pieejami arī atvērto datu formātā.

Savukārt līdz 2021.gada beigām informācijas apjomu atvērto datu formātā plānots papildināt, tostarp iekļaujot informāciju arī par patiesajiem labuma guvējiem. Atvērto datu formāts tiek uzskatīts par efektīvāko veidu informācijas apstrādei un analīzei pārrobežu mērogā.

Maksas pakalpojumi saglabāsies

Izziņas papīra un elektroniskā formātā, dokumentu kopijas ar apliecinājumu, datu atlase, reģistrēto saistību tīkls arī turpmāk būs maksas pakalpojums. Maksa informācijas saņemšanas klātienes pakalpojumiem saglabāsies, lai mazinātu pieprasījumu pēc «papīra izziņām» un veicinātu reģistru ierakstu tiešsaistē izmantošanu.

Reģistrācijas apliecības pārtrauks izsniegt

Uzņēmumu reģistrs no 7.janvāra pārtrauks izsniegt Reģistrācijas apliecības – visi klienti, kuriem nepieciešams oficiāls esamības apliecinājums, aicināti pieprasīt Izziņu. Reģistrācijas apliecības jau piecus gadus nav obligāts dokuments, jo mūsdienu digitālajā pasaulē papīra apliecinājums ir zaudējis agrāko nozīmē.


Pievienot komentāru

Izsolē pārdots Annai Emīlijai Maliginai un Dzīvokļi.lv piederošs kopīpašums Jūrmalā

Izsolē nosolītā cena ir 338 600 eiro. Īpašuma novērtējums un izsoles sākumcena bija 173 600 eiro. Izsoles solis bija 3 000 eiro. Izsoles sākumcena nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli.

JV: Valstiski domājošām partijām jāapvieno spēki uz Rīgas pašvaldības vēlēšanām

Partijas Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs, komentējot gaidāmās vēlēšanas, skaidro, ka Saeima lēmumu par Rīgas domes atlaišanu ir pieņēmusi, norādot, ka laiks līdz vēlēšanām būs ļoti īss.

Deputāti vēl nebalso par OIK galaziņojumu, aizrunājoties par tā sagatavošanu

Nolemts trešdien, 19.februārī, rīkot sēdi, kurā tiks turpināts spriest par iespēju apstiprināt galaziņojumu. Pirms tam otrdien, 18.februārī, notiks komisijas tehniskā sēde, kurā plānots pārrunāt deputātu iesniegtos papildinājumus.

Pēc tikšanās ar iesaistītajām institūcijām Levits vēl nenāk klajā ar tiešu rīcības plānu Misānes jautājumā

Valsts prezidents atklāja, ka tikšanās laikā pārrunātas dažādas iespējas, ko katra no iesaistītajām pusēm vēl var darīt, taču viņš neieskicēja precīzus nākotnes plānus, vien norādīja, ka izskatītas ir vairākas iespējas.

Gumijas stiepšana. Lemberga tiesas sēdēm 11 gadu «jubileja»

Gumijas stiepšana ir process, kas it kā notiek, taču nevienam labumu nedod, izņemot pašu staipītāju. Ar šādu alegorisku apzīmējumu varētu raksturot Aivara Lemberga tiesas sēdes, kas norit jau 11 gadus.  

Konkursā par kultūrvēsturiska būvmantojuma saglabāšanu saņemts 101 projekta pieteikums

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija līdz  24.aprīlim izvērtēs konkursam iesniegtos projektus, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu.

Purgaile: Latvija ir pelnījusi netikt iekļautai «pelēkajā sarakstā»

Kā uzsvēra Purgaile, «Latvija ir pelnījusi  tur  «pelēkajā sarakstā» nebūt.» Tajā pašā laikā viņa arī norādīja, ka Latvijai vēl ir daudz darāmā, lai efektīvi cīnītos pret naudas atmazgāšanu vai terorisma finansēšanu.

Nav savākti nepieciešamie paraksti referenduma ierosināšanai par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu

Nav izdevies savākt nepieciešamo parakstu skaitu referenduma ierosināšanai par Saeimā pieņemtajām izmaiņām pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā.

Arī šajā nedēļā ziema nav gaidāma, būs bieži nokrišņi un spēcīgas vēja brāzmas

Gaidāms, ka vairākās novērojumu stacijās tiks uzstādīti jauni 17.02. gaisa temperatūras rekordi, kā arī ir iespējams tiks pārspēts arī līdzšinējais visas Latvijas 17.02. maksimālās gaisa temperatūras rekords +8,9 grādi.

Parakstīts 1,4 miljonu eiro vērts līgums par Latvijas paviljona būvniecību Expo 2020

Parakstīts 1,4 miljonu eiro vērts līgums par Latvijas paviljona būvniecību izstādē Expo 2020, kas norisināsies Dubaijā.

Levits ar atbildīgo institūciju vadītājiem lems par turpmāko rīcību Misānes lietā

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien, 17.februārī, plkst. 9.00 Rīgas pilī sasaucis atbildīgo iestāžu vadītāju sapulci, lai vienotos par turpmāko rīcību Dānijā apcietinātās Kristīnes Misānes lietā.

Nedēļa Lietuvā: Sejas masku deficīts. Pārbaudes par koronavīrusu. 160 000 eiro valsts popularizēšanas stratēģijai

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā izteikts aicinājums pārbaudīt, vai tie, kuri valstī ieceļojuši pa sauszemi, nav inficējušies ar koronavīrusu. Atklājies, ka iespējas tikt pie sejas maskām ir apgrūtinātas ar iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem.

Dānija grasās izdot Latvijas pilsoni Misāni Dienvidāfrikai

Dānijas tiesa piektdien, 14.februārī, lēmusi neatbrīvot apcietinājumā esošo Latvijas pilsoni Kristīni Misāni, kura Dienvidāfrikas Republikā tiek vainota sava bērna nolaupīšanā.

Norāda uz nevienlīdzīgu konkurenci privātā un publiskā sektora kultūras pasākumu rīkotāju vidū

Kultūras pasākumu rīkošanas nozarē nepastāv pilnībā vienlīdzīgi konkurences nosacījumi starp privātā un publiskā sektora tirgus dalībniekiem, secinājusi Konkurences padome.

Šķīdoņa dēļ masas ierobežojumi ieviesti uz 76 grants ceļu posmiem

Patlaban jau 76 valsts grants ceļu posmos ir ieviesti īslaicīgi masas ierobežojumi – liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par desmit tonnām.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijusi vājāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis mazāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji.

Ķīnā ar koronavīrusu inficējušies 1 700 mediķi, no tiem seši miruši

Ķīnā mirušo skaits jaunā koronavīrusa Covid-19 uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 1 483 pēc 116 jaunu nāves gadījumu reģistrēšanas uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē.

Kariņš uzdod Nemiro nekavējoties sākt darbu pie valdības noteikumu izstrādes OIK efektīvākai pārraudzībai

Valdības deklarācijā noteikts, ka OIK jālikvidē ievērojot tiesiskuma principus un nepieļaujot šo maksājumu veikšanu no citiem finanšu avotiem, bet gan veicot to valsts budžetam un iedzīvotājiem ekonomiski un finansiāli izdevīgākajā veidā.

Latvijas tūristu mītnēs apkalpoto viesu skaits pieaudzis par 1,6%

Latvijas tūristu mītnēs pērn apkalpoti 2,85 milj. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 1,6% vairāk nekā 2018.gadā.

Orlen Lietuva vedīs pirmo kravu pa pērn atjaunoto Mažeiķu–Reņģes dzelzceļa posmu

Polijas naftas koncerna PKN Orlen Lietuvas meitassabiedrība Orlen Lietuva vedīs savu pirmo kravu pa pērn atjaunoto dzelzceļa posmu Mažeiķi-Reņģe.

Apstiprināts risinājums Rail Baltica reģionālo vilcienu uzņemšanai Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā

Līdz šim paredzēto divu sliežu ceļu vietā projektētāji ir raduši risinājumu četru Eiropas platuma sliežu ceļu integrēšanai stacijas projektā, nodrošinot arī starppilsētu un piepilsētas vilcienu apkalpošanu.

Beness Aijo lūdz Putinam politisko patvērumu un apgalvo, ka Krievija viņu atbrīvojusi

Latvijas meklēšanā izsludinātais nacionālboļševiks Beness Aijo lūdz Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam politisko patvērumu un apgalvo, ka Krievijas varasiestādes viņu atbrīvojušas.

Akciju cenas krītas bažās par koronavīrusu

Akciju cenas pasaulē ceturtdien, 13.februārī, kritušās, atjaunoties bažām par jaunā koronavīrusa Covid-19 epidēmiju Ķīnā.

Kriminālprocesa likumā veiks plašus grozījumus par liecību patiesumu, žurnālistu iespējām un pierādījumu izmantošanu

Saeima otrajā lasījumā atbalstījusi grozījumus Kriminālprocesa likumā, kas paredz noteikt pienākumu sniegt patiesas liecības, ja persona izmanto tiesības liecināt.

Nedēļas nogale būs sniegota, lietaina un vējaina

Nedēļas nogalē gaidāms spēcīgs vējš, kas piekrastē varētu sasniegt pat 25 m/s, bet gaisa temperatūra saglabāsies līdzšinējās robežās.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!