Bezdarbnieka palīdzības pabalstu varēs saņemt līdz pat 30.jūnijam

Saeima pirmdien, 21.decembrī, galīgajā lasījumā atbalstījusi par steidzamiem atzītos grozījumus likumā Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam. Ar tiem līdz 2021.gada 30.jūnijam pagarināts termiņš, kādā piešķir un izmaksā bezdarbnieka palīdzības pabalstu personām, kuras pēc bezdarbnieka pabalsta izmaksas beigām nav atradušas darbu un neveic saimniecisko darbību, BNN uzzināja Saeimas Preses dienestā.

Pabalsta apmērs ir 180 eiro mēnesī, un to var saņemt četrus mēnešus. 

Tāpat līdz 2021.gada 30.jūnijam plānots pagarināt termiņu, kādā personai bezdarbnieka pabalstu piešķir no dienas, kad tā iesniegusi iesniegumu par bezdarbnieka pabalsta piešķiršanu, ja persona par bezdarbnieku kļuvusi pēc darba vai dienesta attiecību izbeigšanas uz pašas uzteikuma pamata. 

Izmaiņas nepieciešamas, lai mazinātu ekonomiskās situācijas pasliktināšanās radītās sekas un nodrošinātu personām, kas veikušas valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas apdrošināšanai pret bezdarbu, iespēju saņemt atbalstu bezdarba gadījumā, skaidrots likumprojekta anotācijā. 

Izmaiņas stāsies spēkā 2021.gada 1.janvārī. 

Tāpat Saeimā galīgajā lasījumā pieņemts par steidzamu atzītais grozījums Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā, kas paredz bezdarbniekiem iespēju strādāt īslaicīgu darbu, saglabājot bezdarbnieka statusu.

Šāda iespēja paredzēta līdz 2021.gada 31.decembrim. 

Ņemot vērā krīzes radītās sekas un bezdarba pieaugumu, tas ļaus, nezaudējot bezdarbnieka statusu, bezdarbniekiem iesaistīties īslaicīgos darbos līdz 120 dienām, piemēram, sezonālajos darbos lauksaimniecībā, tādējādi nopelnot iztikas līdzekļus patēriņam un pamatvajadzību nodrošināšanai. 

Šīs izmaiņas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc likuma izsludināšanas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas