Bezmaksas pienu saņems arī 5.-9. klases skolēni

Valdība otrdien, 31.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos, paredzot bezmaksas glāzi piena ne tikai 1.-4. klases skolēniem, bet arī 5.-9. klases skolēniem.

Patlaban valsts līdzfinansējumu atbalsta pretendents var saņemt par piena piegādi pirmsskolas un 1.-4. klases skolēniem, tādējādi nodrošinot tiem bezmaksas glāzi piena ik dienu.

Savukārt par piena un piena produktu piegādi pārējiem, 5.-12. klases vispārējās izglītības iestāžu audzēkņiem, atbalsta pretendents saņem tikai Eiropas Savienības (ES) noteikto atbalsta likmi 0,1815 EUR/kg jeb aptuveni Ls 0,13 par litru, kas paredz, ka šiem skolēniem piens un piena produkti programmas ietvaros bija pieejami par pazeminātu cenu.

Noteikumu grozījumu mērķis ir ne tikai palielināt «Skolas piena» programmā iesaistīto izglītības iestāžu un skolēnu skaitu, bet arī veicināt piena patēriņu skolēnu starpā kā pareiza un veselīga uztura tradīciju. Jāatzīmē, ka programmas mērķis ir saistīts ar veselīga uztura paradumu veidošanu bērniem, tāpēc ir svarīgi programmā iesaistīt pēc iespējas vairāk skolēnu.

Pēc Lauku atbalsta dienesta (LAD) informācijas, laikā līdz 2012.gada 25.maijam atbalsta programmā piedalījās 59 600 skolēni 555 izglītības iestādēs un 84 atbalsta pretendenti jeb produkcijas piegādātāji. Paplašinātajā mērķauditorijā, t.i., vispārējās izglītības iestāžu 5.-9.klasē, pēc Izglītības un zinātnes ministrijas informācijas, 2011./2012.mācību gadā Latvijā mācījās 91 963 bērni.

Ref: 102.000.102.2272

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas