Biedējoši- ko patiesībā tavām acīm nodara kontaktlēcas!

Reti kuram ir perfekta redze, un ne visiem piestāv brilles, tāpēc ļoti daudzi izvēlas nēsāt kontaktlēcas. Tās nodrošina komfortu un ērtības, kā arī pašu galveno – labāku redzi.

Tomēr kontaktlēcām ir arī savi trūkumi, par kuriem tev, iespējams, nav nekādas nojausmas.

Kontaktlēcas palielina dažu infekciju risku. Lai noskaidrotu, cik liels ir šis risks, Ņujorkas Universitātes Medicīnas skolas pētnieki pārbaudīja vairāku cilvēku acu dobumus un salīdzināja baktēriju dažādību tiem, kuri nēsā kontaktlēcas, un tiem, kuri tās nenēsā.

Pētnieki atklāja, ka tiem, kuri nēsā kontaktlēcas, uz acīm bija vairāk baktēriju, kas parasti ir sastopamas uz ādas. No tā var secināt, ka kontaktlēcas izmaina acs ābola vidi un piesaista vairāk baktēriju, kas var izraisīt niezi un acs infekcijas. Šīs baktērijas var izdzīvot, piemēram, uz pirksta gala. Lietot kontaktlēcas ir līdzīgi kā uzņemt probiotiskās baktērijas jeb probiotikas, lai uzlabotu zarnu trakta darbību, bet tajā pašā laikā tās palielina acs infekciju risku. Šī iemesla dēļ tie, kuri nēsā kontaktlēcas, ir uzņēmīgāki pret infekcijām un var pat zaudēt redzi, it īpaši, ja pa nakti neizņem kontaktlēcas vai arī tās nepareizi glabā. Tās ir divas lietas, ko nekādā gadījumā nedrīkst darīt.

Interesanti: 14 000 voltu elektrošoks- ko tas var nodarīt acs lēcai?

Lai pasargātu acis no kaitīgām baktērijām, pirms kontaktlēcu ievietošanas vai izņemšanas kārtīgi nomazgā rokas (ar ūdeni un ziepēm). Izņem tās pirms gulētiešanas, kā arī pirms dušas vai peldes. Vienmēr notīri, noskalo un glabā kontaktlēcas speciālajā šķidrumā. Pēc katras lietošanas iztīri kontaktlēcu trauciņu ar svaigu šķidrumu un maini to ik pēc trim mēnešiem. Ja jūti sāpes vai rodas apsārtums, aizmiglota redze vai diskomforts, nekavējoties sazinies ar savu acu ārstu.

Avots: womansday.com

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas