Bijušais deputāts Junkurs, visticamāk, uzturas Latvijā nevis Honkongā

Jānis Junkurs

Bijušais Saeimas deputāts Jānis Junkurs, kurš pērn nolika mandātu, lai strādātu kādā Honkongas uzņēmumā, visticamāk, dzīvo Latvijā,  slēpjas no medijiem un par neatraidāmo darba piedāvājumu vairs neko nestāsta, noskaidrojis Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Raidījuma sazvanīts, Junkurs uzreiz noliek klausuli. Uz turpmākiem telefona zvaniem vairs neatbild, ignorē arī vairākas īsziņas.  Pēc informācijas sociālajos tīklos var spriest, ka Junkurs joprojām dzīvo Latvijā, taču daudz ceļo – pēdēja laikā bijis Zviedrijā, Romā, Kiprā. Par ciemošanos Honkongā gan nekas neliecina.

Pērn Junkurs nodibināja mikrouzņēmumu ar pamatkapitālu – viens eiro. Firmai būtu jānodarbojas ar komercdarbības konsultācijām. Juridiskā adrese – Kuldīgā. Taču arī te nedz  Junkurs, nedz viņa uzņēmums nav sastopams.

Citas adreses, telefona vai mājaslapas Junkura uzņēmumam nav.  Publiskajos avotos nav atrodams nekas, kas liecinātu, ka firma tiešām strādā. Uzņēmuma reģistra dati liecina – pērn komercdarbību Junkurs neuzsāka, plānoja to darīt šogad.

Kuldīgā sastapta Junkura radiniece stāsta, ka bijušais politiķis ārzemēs nemaz nedzīvo, uzturas Rīgā, viņa apgalvo, ka jaunais uzņēmums esot  saistīts ar lielu Honkongas kompāniju. Taču kundze piebilst –  finansiāli tas nav tik izdevīgi, kā darbs Saeimā. Tas ir pretrunā ar Junkura pirms pusgada apgalvoto. Vienotības politiķi joprojām sakās neko nezinām.

Kā zināms, Junkurs, pateicoties apjomīgai individuālajai reklāmas kampaņai Kurzemes vēlēšanu apgabalā, apsteidza partijas līderi Solvitu Āboltiņu un, atšķirībā no viņas, Saeimā iekļuva.

Uzreiz pēc ievēlēšanas viņš neatbildēja uz zvaniem un īsziņām, neapmeklēja parlamenta sēdes. Klusumu pārtrauca tikai ar rakstisku paziņojumu medijiem. Tajā bija teikts, ka viņš deputāta mandātu noliek, jo esot saņēmis darba piedāvājumu no kāda Honkongas uzņēmuma, kas nodarbojas ar importa preču atmuitošanu.

Notiekošais lika secināt, ka Junkurs aizgājis, lai atbrīvotu deputāta vietu Āboltiņai. Viņa ieguva arī frakcijas vadītājas amatu.  Arī tagad Junkurs nevēlas stāstīt par darījuma detaļām un to, kā attīstās darbs, kura dēļ viņš nolika sīvā cīņā iegūto mandātu.

Ref: 102.000.102.10574

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Pats vainigs ka lavas kukulim …. Tagad nozelo? Vajadzeja domat ar GALVU ! Butu savs mugurkauls- vel tagad sedetu saeima un visi slavetu ka ;rudo lapsu; nolicis pie vietas …. bet tagad kauns radities cilcekos jo radis ar pirkstiem.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas