Bijušais Japānas premjers pēc sašaušanas miris; iespējamais šāvējs aizturēts

Piektdien, 8.jūlijā, miris atentātā sašautais bijušais Japānas premjerministrs Sindzo Abe, ziņo sabiedriskā raidorganizācija NHK.

Kāda valdošās Liberāldemokrātiskās partijas (LDP) amatpersona apstiprinājusi, ka Abe miris Kašiharas slimnīcā, uz kurieni viņš tika nogādāts pēc atentāta.

Viņš sašauts priekšvēlēšanu mītiņa laikā Naras prefektūrā un pēc atentāta nav izrādījis dzīvības pazīmes, ziņo vietējie mediji.

Brīdī, kad atskanēja šāviens, 67 gadus vecais Abe uzstājās ar runu pirms svētdien gaidāmajām parlamenta augšpalātas vēlēšanām, vēsta sabiedriskā raidorganizācija NHK un aģentūra Kyodo.

 

Abe ir visilgāk amatā pabijušais Japānas premjerministrs. Valdības vadītāja krēslā viņš atradās no 2012. līdz 2020.gadam.

Japānas plašsaziņas līdzekļi ir identificējuši vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par šaušanu, kā 41 gadu veco Naras pilsētas iedzīvotāju Tetsuju Jamagami, vēsta britu medijs BBC.

Tiek ziņots, ka viņš ir bijušais Japānas Jūras pašaizsardzības spēku, valsts jūras kara flotes, darbinieks, taču Aizsardzības ministrija to nav oficiāli apstiprinājusi.

Japānas raidorganizācija NHK ziņo, ka Jamagami policijai apgalvojis, ka viņš esot «neapmierināts ar Abi un vēlējies viņu nogalināt».

Aizdomās turamais tagad atrodas apcietinājumā. Aculiecinieki stāstīja, ka redzējuši vīrieti ar, viņuprāt, lielu ieroci, kurš divas reizes no aizmugures šāvis uz Abi.

Fotogrāfijās, kas uzņemtas aizdomās turamā aizturēšanas laikā, redzams, ka netālu uz zemes guļ kāds paštaisīts ierocis.

Nav skaidrs, kā šāvējs iepriekš uzzināja par Abes piedalīšanos kampaņā, jo apmeklējums tika apstiprināts tikai vakar vēlu vakarā.

Vietējie plašsaziņas līdzekļi ziņo, ka kratīšanas laikā aizdomās turamā šāvēja mājās ir atrastas, pēc policijas domām, sprāgstvielas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas