bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 13.12.2019 | Vārda dienas: Lūcija, Veldze
LatviaLatvija

Mamikins par Ušakova vēlmēm: Varbūt visas trīs viņa sievas jāiekārto darbā?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Andrejs Mamikins (no kreisās) un Nils Ušakovs

«Viena no retajām kļūdām, ko partijas vadītāja amatā ir atzinis Nils Ušakovs, ir bijušā žurnālista Andreja Mamikina virzīšana uz Eiropas Parlamentu. To Saskaņas vadītājs paziņoja iepriekšējā kongresā decembrī. Abu konflikts sākās neilgi pēc Mamikina nokļūšanas Briselē 2015.gadā. Intervijā ar Nekā Personīga Mamikins atklāj, ka domstarpību iemesls ir bijis Ušakova mēģinājums piespiest viņu  pieņemt darbā birojā Briselē savu bijušo sievu Jeļenu Ušakovu,» tā raidījumā Nekā Personīga.

Mamikins: «Sāksim no tā, ka pārliecība, ka vajag nosodīt Krimas aneksiju, vajag noraut līgumu ar vienoto Krieviju un vajag sarokoties ar [Džonu] Makkeinu (John McCain) un taisīt «selfijus» uz amerikāņu tanku fona, ka tie ir tie eiropeiskie soļi un eiropeiskās vērtības, tā ir liela kļūda. Tā nav Eiropa, Eiropā ir dažādi uzskati un arī sociālistu ģimenē ir partijas, kurām ir līgumi ar vienoto Krieviju un es nezinu, kāpēc tas bija izdarīts.»

«Tagad formāli, nu parasti Eiropas partijas tiek vadītas kolektīvi. Ir padomes, ir domes ir teritoriālās nodaļas, šeit visu izlemj tikai viens cilvēks. Un, ja viņš kaut ko teiks teritoriālām nodaļām, viņi izpildīs. Diemžēl nav vairs demokrātiskie procesi. Netiek apspriesti vairāki jautājumi, kuri sāp cilvēkiem, piemēram, izglītības reforma, tā paša. Atbalstam, neatbalstām  krievu skolu. Cilvēki nejauši uzzina no iekšējās sarakstes, ka nevajag piedalīties mītiņos. Kāpēc nevajag? Kas to aizliedza? Visdrīzāk visi saprot, ka to aizliedza viņš. Ušakovu tā arī sauc – viņš pateica, viņš tā teica,» saka Mamikins.

Nekā Personīga: «Vai tas, jūsuprāt, sakāt, ka partija nav demokrātiska. Tad sanāk, ka tā virzība uz rietumnieciskumu, ir tāda fasāde?»

Mamikins: «Nu tā ir fasāde, jā, zināmā mērā, lai parādītu, ka skatieties, mēs esam tādi paši kā jūs. Vācieši, luksemburgieši, franči. Bet atkārtošos vēlreiz, ka Francijā un Vācijā SPDS sociāldemokrātiskā partija tiek vadītā pavisam citā stilā.»

Nekā Personīga: «Kas bija tas jūsu konflikts, kāpēc jūs aizgājāt no partijas?»

Mamikins: «Visdrīzāk es jums atbildēšu, ka es biju no tiem nedaudzajiem cilvēkiem Saskaņā, kas atteicās pildīt neapdomīgi visus Ušakova rīkojumus vai pavēles. Es viņam ik pa laikam teicu «nē». Tā es nedarīšu, nē, tur es nepiedalīšos. Es māku teikt «nē», ko nemāk teikt vairāki cienījami cilvēki, ja viņi grib saglabāt kaut kādu posteni savā partijā, tad tev jāklausās, ko teiks viņš atkal. Es teicu «nē» ļoti bieži un kaut kādā brīdī es saprotu, ka viņš vienkārši atteicies runāt ar mani. Tas bija, ja nemaldos, 15.gadā.»

Nekā Personīga: «Un kas bija par iemeslu?»

Mamikins: «Nu, tur daudz jautājumus esam apsprieduši, tajā skaitā par cilvēku iekārtošanu manā birojā, kas man nepatika. Es pateicu «nē», un viņš man atbildēja: «Nu tad gaidi problēmas. Tevi neredzēs visi partijas biedri, tāpēc.. mēs runājām krievu valodā «viskačka» (izlēcējs – no krievu val.) politikā. Tevi neieredzēs visi žurnālisti, tāpēc ka esi «viskačka» politikā, kaut gan bijušais žurnālists.» Tā bija pēdējā frāze, ko man pateica Nils. Mēs atvadījāmies, es pateicu: «Priecīgas Lieldienas!» tas bija aprīlis, Lieldienu nedēļā. Kopš tā laika mēs nekomunicējam, bet atkritumus uz āru es nenesu, faktiski visu šo periodu klusēju un turpināju strādāt. Kaut kādu to fasādi pielabot Eiropas Parlamentā, Saskaņai es minēju. Tur tiekos ar kolēģiem no Eiropas Sociālistiskās partijas, ar deputātiem, aicināju uz Rīgu vēl – ko varēju, to darīju. Līdz decembrim, kamēr Ušakovs jau kongresā oficiāli nepaziņoja, ka Mamikins esot bijis viņa kļūda. Viņa kā partijas vadītāja kļūda. Nu jautri, dzīvojam tālāk.»

Nekā Personīga: «Vai par cilvēku iekārtošanu darbā bija runa par Jeļenu Ušakovu. Iekārtošanu jūsu birojā?»

Mamikins: «Tajā skaitā par viņu. Tajā skaitā par viņu, jā. Tur bija vēl trīs palīdzes, kas strādāja Rīgas domē kā Ušakova palīdzes, un vienlaikus fiktīvi manas palīdzes, un es gribēju šo procesu vienā laikā vienkārši pabeigt, plus palīgi arī vajadzīgi, kā nekā nu deputātam. Bet diemžēl tas ir tāds stils, es nezinu. Saka, ka visām latviskām partijām, visām latviešu partijām arī Latvijā, bet nu tas ir tas stils Saskaņai savus cilvēkus amatos. Pašvaldībās, valsts struktūrās. Nu zinu, ka kaut kas līdzīgs ir arī Vācijā un Francijā, korupcijas skandāli, par ko mēs lasām avīzēs visur. Bet man šķiet tādā apmērā un mērogā ne Francijā, ne Vācijā, ne Luksemburgā tā netiek darīts.»

Nekā Personīga: «Viņa tiešām strādātu, vai viņa būtu vienkārši, arī tās pārējās palīdzes, viņas tikai skaitītos pie jums un saņemtu algu?»

Mamikins: «Tur bija runa par to, lai viņa strādātu Briseles ofisā par APU (Akreditētu parlamenta asistenti). Par Briseles palīgu. Man, pirmām kārtām, nebija opcijas, nebija vietas. Vajadzēja atlaist cilvēku, kurš reāli strādā, un uz to es nebiju gatavs, jo cilvēki uzrunāti, pieņemti darbā, gadu jau atstrādājuši, nu mazliet mazāk. Un tagad pateikt viņiem «atā» tāpēc, ka vajag kāda sievu iekārtot? Nu, es nebiju gatavs tam, sāku aizstāvēt savus cilvēkus, un konflikts turpinājās. Bet kaut kā nepaveicās cilvēkam. Man tikai viena sieva, viņam jau trīs. Varbūt visas trīs sievas vajag iekārtot darbā?»


Pievienot komentāru

CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

«Šo jauninājumu īpaši novērtēts tie Latvijas iedzīvotāji, kas plāno apmeklēt kādu eksotiskāku valsti, jo tieši šajās valstīs ir bijuši gadījumi, kad netika atzītas Latvijā izsniegtās apliecības.»

Kopējie nodokļu parādi Latvijā decembra sākumā – 869,4 miljoni eiro

Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 869,367 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Briti Brexit vēlēšanās izvēlas Džonsona konservatīvos

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās uzvaru ir pieteikusi valdošā Konservatīvā partija. Tās solījums īstenot valsts izstāšanos no Eiropas Savienības tai atnesis drošu vienpartijas vairākumu, liecina nepilnīgi vēlēšanu rezultāti.

Autovadītājiem: Kurzemē apledojuši ceļi

Kurzemē 13.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ES dalībvalstis atbalsta kursu uz klimatneitralitāti 2050.gadā, Polija ne

Eiropas Savienības dalībvalstis, tostarp Latvija, ir atbalstījušas Eiropas Komisijas piedāvāto politisko kursu, kas paredz konkrētu rīcību, lai bloks līdz 2050.gadam kļūtu klimatneitrāls. Polija atteikusies tam piekrist savas akmeņoģļu enerģētikas dēļ.

Eigimu rosina apsūdzēt par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu

KNAB rosina Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu divās lietās pret Rihardu Eigimu par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu un nelikumīgi glabātu šaujamieroča munīciju.

Rīgas domes pagaidu vadību plāno uzticēt VARAM valsts sekretāram Balševicam

Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām varētu būt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā silts laiks un bieži gaidāmi nokrišņi

Laika apstākļus nākamajā nedēļā noteiks ciklonu darbība. Debesis lielākoties klās mākoņi un bieži gaidāmi nokrišņi.

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.

Kariņš izveido darba grupu Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 12.decembrī, izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi satiksmes ministra Tāļa Linkaita vadībā Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.

Latvija oktobrī starp 11 ES valstīm ar rūpniecības produkcijas apmēra kāpumu

Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā šā gada oktobrī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada palielinājusies par 3%, tai esot starp 11 valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Krievija izraida vācu diplomātus, atbildot uz Vācijas rīcību pēc Berlīnes slepkavības

Krievija lūgusi diviem Vācijas vēstniecības darbiniekiem pamest valsti. Šis ir atbildes solis uz Vācijas lēmumu saistībā ar kāda Gruzijas pilsoņa slepkavību pasludināt divus Krievijas diplomātus par valstī nevēlamām personām.

Gada nogales brīvdienās strādās atsevišķas pasta nodaļas; pensijas izmaksās agrāk

Gada nogales svētkos 24., 25., 26. un 31.decembrī strādās atsevišķas pasta nodaļas lielākajos tirdzniecības centros.

Veinstīna Holivudas seksuālas izmantošanas sāgā piedāvā kompensēt 25 milj. dolārus

ASV kinoindustrijas skandālā par virkni iespējamu seksuālas izmantošanas gadījumu kinoproducents Hārvijs Veinstīns (Harvey Weinstein) izteicis piedāvājumu panākt pirmstiesas vienošanos ar vairāk nekā 30 sievietēm apmaiņā pret 25 miljonu ASV dolāru lielu sāpju naudu.

Arī Rīgas brīvosta un Liepājas SEZ izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas

Rīgas brīvosta un Liepājas Speciālā ekonomiskā zona izstāsies no smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga vadītās Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas, kas pakļauta ASV sankcijām.

Jāpanāk, lai Lemberga ietekme Ventspils brīvostā tiek pārtraukta, tā banku uzraugi

Sankciju mērķis nav paralizēt uzņēmumu darbību, bet gan saprast, vai caur tiem tiek veikti darījumi, ko ietekmē sankcionētā persona – Aivars Lembergs.

Saeimas Budžeta komisija noraida iedzīvotāju aicinājumu atlikt partiju finansējuma palielināšanu

Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vairākums noraidījis vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstīto iniciatīvu par būtiskas partiju finansējuma palielināšanas atlikšanu.

Atklāj Igaunijas-Somijas gāzes starpsavienojumu

Igaunija un Somija svinīgi atklājušas gāzes starpsavienojumu Balticconnector, kas iezīmē nogriezni desmit gadus ilgā reģiona enerģētikas tirgus attīstībā.

Saeimas Juridiskā komisija atbalsta tiesnešu imunitātes atcelšanu administratīvo pārkāpumu lietās

Saeimas Juridiskā komisija pirms otrā lasījuma atbalstījusi likumprojektus, ar kuriem plānots atcelt tiesnešu imunitāti administratīvo pārkāpumu lietās.

Jaunais Latvijas Bankas prezidents – Mārtiņš Kazāks

Saeima ceturtdien, 12.decembrī, Latvijas Bankas prezidenta amatā apstiprinājusi Mārtiņu Kazāku.

Izraēla ceļā uz trešajām parlamenta vēlēšanām gada laikā

Izraēlā turpinās ieilgusi politiskā krīze. Knesets sācis virzību uz parlamenta atlaišanu un trešajām parlamenta vēlēšanām gada laikā pēc tam, kad neviena politiskā partija nav spējusi izveidot vairākuma koalīciju.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!