Bijušie Ukrainas nemiernieku līderi norāda uz Putina padomnieka lomu Ukrainas austrumos

Krievijas prezidents Vladimirs Putins (pa labi) ar padomnieku Vladislavu Surkovu

Krievijas prezidenta Vladimira Putina padomnieks nosaka, kā tiek vadīta pārvalde separātistu kontrolētajos Ukrainas austrumos, tā ziņu aģentūra Reuters citē triju bijušo nemiernieku līderu pausto, kas met ēnu uz Maskavas noliegumiem, ka tai būtu dominējoša klātbūtni reģionā.

Ziņu aģentūra Reuters vēsta, ka intervējusi trīs vīriešus, kuri iepriekš ieņēmuši vadošus amatus Donbasa reģiona separātistu kustībā, un tie norādījuši, ka Putina oficiālais padomnieks Ukrainas jautājumos Vladislavs Surkovs kontrolē situāciju reģionā caur personīgi izvēlētām uzticības personām, ir ar to starpniecību organizējis vēlēšanas un centies pašpasludinātajās republikās izveidot Maskavas vēlmēm atsaucīgas spēka struktūras.

«Katrs zvans no Maskavas tika uzskatīts par zvanu no paša Dieva, tā Kunga, biroja un (..) tika nekavējoties izpildīts,» intervijā skaidrojis Aleksejs Aleksandrovs, viens no 2014. separātiskās sacelšanās vadītājiem Doņeckā, kurš šobrīd ir pametis Ukrainas austrumus.

Ziņu aģentūrai Reuters šādu Krievijas iesaistes vērtējumu apstiprinājuši arī divi citi separātisti, taču viņi lūguši to vārdus publiski neatklāt.

Eiropas Savienībā un Ziemeļamerikā Surkovs tiek uzskatīts par vienu no personām, kura 2014.gadā organizējusi Ukrainai piederošās Krimas prettiesisko pievienošanu Krievijai, par ko viņš iekļauts Eiropas Savienības un Amerikas Savienoto Valstu sankciju «melnajā sarakstā».

Ref: 111.111.103.4571

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas