Bildēs: ASV desmit gadus pēc zemestrīces turpina nacionālās katedrāles atjaunošanu

ASV apritējuši desmit gadi kopš galvaspilsētu Vašingtonu skāra 5,8 magnitūdas stipra zemestrīce. Ievērojamus postījumus tā nodarīja Vašingtonas Nacionālai katedrālei, un par spīti apjomīgiem restaurācijas darbiem un miljoniem dolāru lieliem ieguldījumiem atjaunošanas darbi vēl nav pabeigti. Ziņu portāls BNN piedāvā foto reportāžu no vērienīgā dievnama, kāds tas izskatās šobrīd.

2011.gada augustā ASV austrumu daļā notika zemestrīce, kurai pēcāk dots «Virdžīnijas zemestrīces» nosaukums. Spēcīgie pazemes grūdieni neizraisīja cilvēku bojāeju vai nopietnus miesas bojājumus, tomēr daudzām ēkām un inženiertehniskām būvēm tika nodarīti maza līdz vidēja apjoma bojājumi.

Lasiet arī: Vašingtonā draud detonēt spridzekli pie ASV Kongresa ēkas

Zemestrīce būtiski kaitēja arī ASV otram lielākajam dievnamam – Vašingtonas Nacionālai katedālei, kura pie tam nebija apdrošināta pret iespējamām zemestrīcēm.

Neogotikas arhitektūras stila katedrāle celta ilgus gadus 20.gadsimtā – no 1906. līdz 1988.gadam. Ēkai ir nozīmīga vieta ASV politiskajā vēsturē un kultūrā, jo tieši šeit notiek dievkalpojumi par godu valsts prezidentu inaugurācijai un arī valsts bēru ceremonijas bijušajiem prezidentiem un citiem ASV un pasaulē nozīmīgiem politiķiem un sabiedriskiem darbiniekiem.

«Tagad ir pagājuši desmit gadi kopš zemestrīces, un mēs esam aptuveni pusceļā ar restaurācijas darbiem,» intervijā ziņu aģentūrai AP skaidrojis restaurācijas darbu vadošais mūrniekmeistars Džo Alonso (Joe Alonso). Kopējās restaurācijas darbu izmaksas tiek lēstas ap 34 miljoniem ASV dolāru (29 milj. eiro). Naudas izteiksmē līdz šim ir veikti darbi 15 miljonu dolāru (13 milj. eiro) vērtībā.

Lūk, BNN veidota fotoreportāža no ASV Nacionālās katedrāles Vašingtonā.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas