Bildēs: Miljons britu gājienā prasa atkārtot Brexit referendumu

Masu gājienā Londonā, kur iedzīvotāji iestājušies par atkārtotu referendumu par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, saskaņā ar rīkotāju pausto ir piesaistījis vairāk nekā vienu miljonu cilvēku. Rīkotāji uzskata, ka akcija bijusi pārāk apjomīga, lai politiķi neņemtu to vērā.

Kā raksta britu ziņu portāls The Guardian, gājiens ar nosaukumu «Ļaujiet tautai balsot» Lielbritānijas galvaspilsētā noticis sestdien, 23.martā.

Britu parlamenta deputāte, Zaļās partijas pārstāve un akcijas rīkotāja Kerolaina Lūkasa (Caroline Lucas) svētdien, 24.martā, komentējusi: «Gājieniem ir nozīme un mūsu protesta akcija vakardien – viena no lielākajām demonstrācijām, kāda Lielbritānijā vispār ir notikusi – vienkārši bija pārāk liela, lai to ignorētu».

BNN jau vēstīja, ka Eiropas Savienības dalībvalstis ir devušas Lielbritānijai papildus divas nedēļas, lai tās likumdevēji ar trešo piegājienu mēģinātu pieņemt valsts izstāšanās vienošanos ar ES. Ja britu parlaments to noraidīs arī trešo reizi, tad valstij būs jāizstājas 12.aprīlī vai jālūdz ilgs un pamatots procesa pagarinājums.

Savukārt, ja parlaments mainīs savas domas un izlems vienošanos pieņemt, tad Lielbritānijai tiks dots laiks, lai sagatavotos aiziešanai 22.majā, tā paredz ES galotņu sanāksmes lēmumi, kas pieņemti, ceturtdien, 21.martā.

Galotņu sanāksmē arī nolemts ļaut britiem pretendēt uz ilgāku izstāšanās datuma pārcelšanu, taču ar nosacījumiem, ka Lielbritānija norāda skaidru turpmāko ceļu attiecībā uz Brexit gaitu un piekrīt piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

«Praksē tas nozīmē to, ka līdz 12.aprīlim visas iespējas paliek atvērtas – tiek pārcelts «kraujas malas» datums. Lielbritānijas valdība joprojām varēs izvēlēties: pieņemt vienošanos, noraidīt to, lūgt ilgu procesa pagarinājumu vai arī atcelt ES izstāšanās pieteikumu,» tā preses konferencē naktī uz piektdienu, 22.martu, skaidrojis Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks (Donald Tusk).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas