Bildēs: Rīgas centrā aizdegusies koka ēka; slēgta satiksme Lāčplēša ielas posmā

Rīgas centrā otrdien, 16.maijā, aizdegusies divstāvu koka ēka un pastāv uguns izplatīšanās draudi uz apkārtējiem namiem, apliecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inta Šaboha.

Ugunsgrēka dēļ ir pilnībā slēgta satiksme Lāčplēša ielā starp Avotu ielu un Aleksandra Čaka ielu.

Izsaukums uz Lāčplēša ielu saņemts ap plkst.14.19. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu koka ēka. VUGD norāda, ka pastāv liesmu izplatīšanas draudi uz apkārtesošajām ēkām.

Šobrīd ugunsdzēsēji strādā, lai likvidētu paaugstinātās bīstamības ugunsgrēku. Dzēšanas darbos tieši iesaistītas vismaz trīs automašīnas. Tiek izmantots arī autopacēlājs.

Lai piekļūtu uguns perēklim, ugunsdzēsēji mēģina izzāģēt skaidu plates, ar kurām degošajai ēkai ir aizbarikādēti logi. Kā novēroja LETA, dzēšanas darbus apgrūtina ne tikai minētais apstāklis, bet arī spēcīgais vējš un tas, ka ēkai ir apgrūtināta piekļūšana ar ugunsdzēsības tehniku.

Ugunsgrēks ir piesaistījis vairāku simtu ieinteresēto cilvēku uzmanību. Tostarp uz ēkas degšanu noraugās arī vairāki bezpajumtnieki, no kuriem viens uzstājīgi centās nokļūt pie ēkas tuvumā un atkāpās tikai pēc vairākkārtīgiem policistu norādījumiem.

Ugunsdzēsēji ēkā lej ūdeni arī pa jumtā atlauzto caurumu. Ēkas jumts ir no šīfera, kas augstās temperatūras ietekmē skaļi plīst. Ugunsdzēsēji pa skaļruņiem aicina cilvēkus atkāpties no notikuma vietas.

Tieši pretī degošajai ēkai ir hidrants, līdz ar to ugunsdzēsējiem nav problēmu ar ūdens ņemšanas vietas atrašanu.

Virs degošās ēkas paceļas biezi dūmu vāli, kas ietin arī apkārtējos kvartālus, bet caur ēkas jumtu spraucas ārā liesmas.

Degošā māja jau vairākus gadus nav apdzīvota, taču vēl nesen vienā tās daļā mitinājās pagalmā iekārtotās autostāvvietas sargi.

Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR)pastāstīja, ka pirms diviem gadiem ēka Lāčplēša ielā 85 tika klasificēta kā «B» kategorijas vidi degradējoša būve un to īpašniekiem ir piemērots paaugstinātais nekustamā īpašuma nodoklis.

Ēka ir kopīpašums un tā pieder četrām fiziskām personām un vienai juridiskai personai. Uzreiz pēc ugunsgrēku seku likvidēšanas Rīgas domes Īpašuma departamenta speciālisti apsekos īpašumu un lūgs to īpašniekiem sniegt skaidrojumu, kā ēka tiks sakārtota. Ja īpašnieki tuvākajā laikā nesakārtos ēku atbilstoši pašvaldības saistošo noteikumu prasībām, tad Īpašuma departaments lems par ēkas sakārtošanu piespiedu kārtā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas