Bildēs: Sēras un dubļi Brazīlijā pēc kalnrūpniecības traģēdijas

Upuru skaits pēc raktuvju aizsprosta sagrūšanas Brazīlijas dienvidaustrumos sasniedzis 84 personas. Bez vēsts ir pazuduši vēl 276 vēl cilvēki, kuru meklēšana turpinās, bet iespējas atrast tos dzīvus sarūk ar katru nākamo dienu.

Nelaime notikusi piektdien, 25.janvārī, Minasžeraisas pavalstī, kalnos pie Brumadiņu pilsētas. Ir negaidīti sabrucis aizsprosts ieguves rūpniecības uzņēmuma Vale dzelzsrūdas karjerā.

Dambis sagruvis, izrasot milzīgu dubļu un bīstamu atkritumu vilni. Tas, gāžoties lejup no kalna, pārrāvis dzelzceļa tiltu, daļēji apracis kalnraču ēdnīcu, paša uzņēmuma administratīvās ēkas un nodarījis postījumus Brumadiņu pilsētā.

Upuru tuvinieki ir pauduši izmisumu un dusmas, ko pastiprina fakts, ka šī pēdējos desmit gados ir kārtējā līdzīga rakstura traģēdija Brazīlijas kalnrūpniecībā rūpniecībā.

Vale izpilddirektors Fabio Sčvartsmans (Fabio Schvartsman) savukārt norādījis, ka karjera aizsprosts bijis būvēts atbilstoši būvnormatīvu un drošības prasībām, turklāt vēl janvāra sākumā uzņēmumā saņemts atzinums no inženieriem, ka dambja konstrukcija ir droša.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas