Biroja darbinieki sūkstās par to, ka darba vietā nav zaļās zonas, kur pazvilnēt

Darba ņēmējiem, vērtējot potenciālo darba devēju, viens no svarīgākajiem faktoriem ir biroja darba vide un kopējā atmosfēra darbavietā. Gandrīz puse respondentu, biroja darbinieku Latvijā, norāda, ka pašreizējā darbavietā tiem visvairāk pietrūkst zaļās atpūtas zonas, liecina CV-Online Latvia jaunākā darba ņēmēju aptauja.

Divas trešdaļas jeb 67% aptaujāto biroju darbinieku norāda, ka viņu darbavietā nav pieejama t.s. zaļā atpūtas zona, piemēram, balkons, terase, labiekārtots pagalms jeb dārzs. Tajā pašā laikā vairāk nekā 47% aptaujāto norāda, ka tieši šāda veida atpūtas vietas birojā tiem pietrūkst visvairāk.

Turklāt 44% visu aptaujāto norāda, ka vēlētos, lai viņu biroja telpās būtu pieejama papildu vieta ne tikai darbam, bet arī atpūtai, 34% norāda, ka tiem pietrūkst telpas netraucētām telefonsarunām, savukārt vēl 26% aptaujāto biroju darbinieku norādījuši, ka ilgojas pēc telpas birojā, kur noturēt neformālas sarunas ar kolēģiem.

Tikai 12% aptaujāto atzīst, ka tiem nav papildu vēlmju, izvērtējot pašreizējo biroja iekārtojumu.

«Konkurence darba tirgū kļūst arvien sīvāka, tāpēc darba devējiem jāiegulda aizvien lielāki resursi, lai ar pievilcīgas darba vides palīdzību spētu piesaistīt un noturēt talantīgākos darbiniekus. Darba vides uzlabošana ir kļuvusi par TOP aktualitāti visā pasaulē, un Latvija nav izņēmums,» uzsver CV-Online Latvia vadītājs Aivis Brodiņš.

Turpinot, viņš saka, ka moderna darba vide ir nozīmīgs konkurētspējas faktors cīņā par labākajiem darbiniekiem, kuri arvien biežāk sagaida ne tikai finansiālu novērtējumu, bet arī rūpes par viņu ikdienas labsajūtu darbavietā. Ieguldot resursus darba vides uzlabošanā, ieguvējs ir pats darba devējs, jo labvēlīga darba vide paaugstina darbinieku produktivitāti un motivāciju

Ēku attīstītāja SIA Hanner Group izpilddirektors un valdes loceklis Mindaugs Vaļucks (Mindaugas Valuckas) papildina: «Pēdējo gadu laikā biroju iekārtojuma tendences ir krasi mainījušās, – aizvien biežāk darba devēji par prioritāti izvirza darbinieku vajadzības, veidojot darba vidi tā, lai tajā būtu patīkami uzturēties arī no darba brīvajā laikā. Mūsdienās birojs nereti konkurē ar tuvējo kafejnīcu, atpūtas vietu, sporta klubu un pat mājām.»

Stāstot, ka viens no kritērijiem jauna biroja izvēlē ir zaļās atpūtas zonas pieejamība darbavietās, kas īpaši aktuāli pilsētvidē, un dod darbiniekiem iespēju uz brīdi atvilkt elpu svaigā gaisā un izrauties no intensīvās darba vides.

Ref: 225.000.103.905

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas