Birža piemēro uzraudzības statusu AS Grindeks akcijām

Biržas Nasdaq Riga valde 15.aprīlī nolēmusi piemērot uzraudzības statusu zāļu ražotāja AS Grindeks akcijām. Vienlaicīgi Nasdaq Riga valde lēmusi atcelt visus uzdevumus, kas bija ievadīti AS Grindeks uzdevumu grāmatā pirms 2019.gada 15.aprīļa tirdzniecības sesijas sākuma, informē biržā.

Birža uzraudzības statusu piemēro saskaņā ar biržas noteikumu Par finanšu instrumentu iekļaušanu un tirdzniecību biržas regulētajos tirgos 20.1.2.punkta 71.apakšpunktam, kas nosaka, ka birža uzraudzības statusu piemēro, ja tiek izteikts emitenta akciju atpirkšanas piedāvājums vai ir publiski paziņots par nodomu izteikt šādu piedāvājumu.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) piektdien, 12.aprīlī, informēja, ka FKTK ir vienojusies ar AS Grindeks akcionāriem Kirovu Lipmanu un Filipu Lipmanu par obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanu līdz 2019.gada augusta beigām. Ar administratīvo līgumu arī noteikts, ka vienas akcijas cena obligātajā akciju atpirkšanas piedāvājumā nevar būt zemāka par cenu, kas aprēķināta, pamatojoties uz akcionāru sapulcē apstiprinātā AS Grindeks 2017.gada konsolidētā pārskata datiem, dalot mērķa sabiedrības tīros aktīvus ar emitēto akciju skaitu.

Uzraudzības statusa piemērošana nepieciešama, lai piesaistītu tirgus dalībnieku uzmanību, atzīmē biržā.

BNN jau ziņoja, ka Grindeks akcionāriem Kirovam Lipmanam un Filipam Lipmanam FKTK piemērojusi soda naudu 131 250 eiro apmērā par Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumu un vienojusies ar akcionāriem par akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma izteikšanu līdz šā gada augusta beigām.

Administratīvās lietas ietvaros FKTK konstatēja, ka Kirovs un Filips Lipmani nav izpildījuši likumā noteikto pienākumu izteikt pārējiem Grindeks akcionāriem adresētu akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu. Ņemot vērā FKTK konstatēto pārkāpumu, komisija vienojās ar abiem akcionāriem par administratīvā līguma noslēgšanu, paredzot akcionāriem soda naudu 131 250 eiro apmērā.

Tāpat vēstīts, ka Grindeks koncerna apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 145,477 miljoni eiro, kas ir par 9,9% vairāk nekā 2017.gadā, taču koncerns cieta zaudējumus 10,028 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Grindeks galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. Grindeks akcijas kotē Nasdaq Riga oficiālajā sarakstā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas