Biržu indeksi krītas bažās par ekonomikas izaugsmes palēnināšanos

ASV un Eiropas biržu indeksi pirmdien, 25.martā, lielākoties saruka, investoriem bažījoties par globālās ekonomikas izaugsmes krasas palēnināšanās pazīmēm.

Tirgu dalībnieki pievērsa maz uzmanības ziņai, ka ASV īpašā prokurora Roberta Millera (Robert Mueller) izmeklēšanā nav atrasti pierādījumi prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) kampaņas cilvēku sadarbībai ar Krieviju.

Britu mārciņas vērtība samazinājās pret eiro un ASV dolāru pēc Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas (Theresa May) pirmdienas atzinuma, ka parlamentā šobrīd nav pietiekoša atbalsta, lai rīkotu trešo balsojumu par Brexit vienošanos.

Pazīmes par globālās ekonomikas izaugsmes krasu palēnināšanos ir parādījušās pēc tam, kad akciju tirgos kopš gada sākuma bija kāpums, ko noteica cerības uz ASV–Ķīnas tirdzniecības sarunām un apdomīgāku ASV Federālās rezervju sistēmas (FRS) politiku.

«Bažas par globālās ekonomikas veselību ir strauji palielinājušās,» sacīja FXTM analītiķis Džamīls Ahmads (Jameel Ahmad).

Eiropas akciju tirgos bija kritums, sevišķi Londonas biržā.

Volstrītas indekss Dow Jones Industrial Average pirmdien pieauga, bet indeksi Standard & Poor’s 500 un Nasdaq Composite samazinājās.

«Mēs esam reti komentējuši vai vispār neesam komentējuši šo izmeklēšanu, jo tā nekad nav tikusi uzskatīta par tirgu iekustinošu pasākumu,» sacīja National Securities Corporation galvenais tirgus stratēģis Ārts Hogans (Art Hogan), pieminot Millera izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās 2016.gadā.

«Mēs neredzam, ka tas mainītos ar [izmeklēšanas] rezultātu publicēšanu.»

Naftas cenas kritās Ņujorkas biržā, bet pieauga Londonas biržā.

Eiro vērtība pret ASV dolāru kāpa, britu mārciņas kurss pret dolāru kritās, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās. Eiro vērtība pret britu mārciņu pieauga.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena pirmdien kritās par 0,22 dolāriem līdz 58,82 dolāriem par barelu. Brent markas jēlnaftas cena Londonas biržā pieauga par 0,18 dolāriem līdz 67,21 dolāram par barelu.

ASV biržu indekss Dow Jones Industrial Average pirmdien pieauga par 0,1% līdz 25 516,83 punktiem, indekss Standard & Poor’s 500 saruka par 0,1% līdz 2798,36 punktiem, bet indekss Nasdaq Composite samazinājās par 0,1% līdz 7637,54 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 pirmdien kritās par 0,4% līdz 7177,58 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 saruka par 0,2% līdz 11 346,65 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 samazinājās par 0,2% līdz 5260,64 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pirmdien pieauga no 1,1302 līdz 1,1313 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru saruka no 1,3209 līdz 1,3198 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās no 109,92 līdz 109,96 jenām par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu pieauga no 85,59 līdz 85,71 pensam par eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas