Biržu indeksi krītas, valdot bažām par iespējamu ASV valdības darba apturēšanu

Pasaules biržu indeksi kritās, valdot bažām par iespējamu Amerikas Savienoto Valstu (ASV) valdības darba apturēšanu, un naftas cenas saruka pēc bažām par globālās ekonomikas izaugsmes palēnināšanos.

ASV valdības darba apturēšana ir iespējama, jo ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) draud neparakstīt Kongresa likumprojektu par valdības īstermiņa finansējumu, ja tajā nebūs iekļauti līdzekļi mūra būvniecībai gar Meksikas robežu.

Pirms tam pesimismu tirgū radīja arī ASV Federālās rezervju sistēmas (FRS) trešdienas, 19.decembra, lēmums pacelt procentlikmes, kas tika izdarīts ceturto reizi šogad.

ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins (Steven Mnuchin) intervijā Fox Business News gan sacīja, ka «tirgus ir pārmērīgi reaģējis uz FRS komentāriem».

Mnučins arī teica, ka zemas inflācijas saglabāšanās gadījumā FRS varbūt nebūs vajadzības celt procentlikmes nākamgad, lai gan saskaņā ar FRS prognozi nākamgad tas varētu notikt divas reizes.

Analītiķi sacīja, ka divu Ķīnas hakeru apsūdzēšana ASV atgādinājusi investoriem par ASV–Ķīnas tirdzniecības attiecību nenokārtoto stāvokli.

«Mums ir tirdzniecības karš, ekonomikas vājināšanās, un tagad arī valdības darba apturēšanas iespējamība,» sacīja Spartan Capital Securities analītiķis Pīters Kardillo (Peter Cardillo).

Naftas cenas turpināja kristies, pieaugot bažām par globālās ekonomikas izaugsmes palēnināšanos. Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena saruka līdz zemākajam līmenim kopš 2017.gada jūlija.

Eiropas aviobūvnieka Airbus akcijas cena saruka par 4,4% pēc Francijas laikraksta Le Figaro ziņas, ka šim uzņēmumam var draudēt naudassodi miljardiem ASV dolāru apmērā ASV korupcijas izmeklēšanā. Tirdzniecības sesijas gaitā akcijas cenas kritums bija pietuvojies 10%, bet vēlāk šis kritums samazinājās.

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās kritās.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pieauga, britu mārciņas kurss pret dolāru kāpa, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena ceturtdien kritās par 2,29 dolāriem līdz 45,88 dolāriem par barelu. Brent markas jēlnaftas cena Londonas biržā saruka par 2,76 dolāriem līdz 54,48 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss Dow Jones Industrial Average ceturtdien, 20.decembrī, kritās par 2,0% līdz 22 859,60 punktiem, indekss Standard & Poor’s 500 saruka par 1,6% līdz 2467,42 punktiem, bet indekss Nasdaq Composite samazinājās par 1,6% līdz 6528,41 punktam.

Londonas biržas indekss FTSE 100 ceturtdien kritās par 0,8% līdz 6711,93 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 saruka par 1,4% līdz 10 611,10 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 samazinājās par 1,8% līdz 4692,46 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru ceturtdien pieauga no 1,1376 līdz 1,1450 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru kāpa no 1,2610 līdz 1,2659 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās no 112,48 līdz 111,24 jenām par dolāru.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas