Britu mārciņas vērtība joprojām krītas pēc kārtējās Brexit atlikšanas

ASV un Eiropas biržu indeksu dinamikā ceturtdien, 11.aprīlī, bija dažādas tendences, savukārt britu mārciņas vērtība kritās pēc jaunas Brexit atlikšanas.

Britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru un pret eiro tirdzniecības sesijas gaitā reizēm pieauga, bet sesiju noslēdza ar kritumu.

ES ārkārtas samitā dalībvalstu līderi ceturtdienas rītā piekrita atlikt Apvienotās Karalistes izstāšanos no bloka līdz 31.oktobrīm, pēdējā brīdī novēršot bezvienošanās Brexit draudus.

Tirgu dalībnieki atviegloti nopūtās, bet novērotāji atzīmēja, ka šī vienošanās tikai atliek smagus lēmumus.

«Smaga Brexit gadījumā nav neviena ieguvēja, un ES ir labi pazīstama ar grūtu jautājumu risināšanas atlikšanu, ja vien ir šāda iespēja,» sacīja Zviedrijas banku grupas SEB ārvalstu valūtu stratēģis Rihards Falkenhells (Richard Falkenhäll).

BK Asset Management analītiķis Boriss Šlosbergs (Boris Schlossberg) nosauca šo pagarinājumu par ļoti vajadzīgu atelpu, bet piebilda, ka tirgus reakcija bija viduvēja, jo breksita nogurums un skaidra iznākuma trūkums ir ietekmējis tirgus dalībniekus.

«Otra atlikšana nav īsti pārsteigusi tirgus,» sacīja ETX Capital analītiķis Maikls Beikers (Michael Baker). «Mēs neesam tuvāk aiziešanai no Eiropas Savienības vai paniku raisošam bezvienošanās scenārijam,» viņš piebilda.

Londonas biržas indekss kritās, bet Frankfurtes un Parīzes biržu indeksi pieauga.

Volstrītas indeksi pārsvarā saruka, tirgiem gaidot banku JPMorgan Chase un Wells Fargo peļņas rezultātus, kuri piektdien iesāks uzņēmumu pirmā ceturkšņa peļņas rezultātu publicēšanas sezonu.

Analītiķi ir samazinājuši šo rezultātu prognozes.

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās saruka.

Eiro vērtība pret ASV dolāru kritās, britu mārciņas kurss pret dolāru saruka, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās. Eiro vērtība pret britu mārciņu pieauga.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena ceturtdien kritās par 1,03 dolāriem līdz 63,58 dolāriem par barelu. Brent markas jēlnaftas cena Londonas biržā saruka par 0,90 dolāriem līdz 70,83 dolāriem par barelu.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas