Biržu indeksus dažādi ietekmē Boeing akciju cenas kritums

Pasaules biržu indeksu dinamikā pirmdien, 8.aprīlī, bija dažādas tendences, tirgiem gaidot šīsnedēļas sarunas par Brexit atlikšanu un uzņēmumu pirmā ceturkšņa peļņas rādītāju publicēšanas sezonas sākumu.

Britu mārciņas vērtība bija nestabila, investoriem apsverot riskus jaunā ar Brexit saistītā nedēļā. Daudzi uzskatīja, ka jauna Brexit atlikšana ir droši gaidāma, bet citi pieļāva bezvienošanās izstāšanās iespējamību.

Frankfurtes biržas indekss kritās pēc nelabvēlīgu Vācijas importa un eksporta datu publicēšanas, un pēc tam kritās arī Parīzes un citu eirozonas biržu indeksi.

Volstrītā indekss Dow Jones Industrial Average saruka pēc Boeing akcijas cenas ievērojama krituma, bet indeksi Standard & Poor’s 500 un Nasdaq Composite nedaudz palielinājās.

Šonedēļ ir gaidāma ASV patēriņa cenu publicēšana par martu, un investori gaida bankas JPMorgan Chase peļņas rādītājus, kas iesāks uzņēmumu pirmā ceturkšņa peļņas rādītāju publicēšanas sezonu.

Cerības uz šiem uzņēmumu peļņas rādītājiem ir mazas. CFRA Research prognozē, ka indeksā Standard & Poor’s 500 iekļautās kompānijas ziņos par 2,7% kritumu to operatīvajā peļņā par akciju.

«Tiek plaši pieņemts, ka peļņa pirmajā ceturksnī būs maza, tomēr investori gatavi derēt, ka prognozes nākotnei būs labas,» sacīja TD Ameritrade galvenais tirgus stratēģis Dž.Kinahans (J.Kinahan).

Britu mārciņas vērtība pieauga pret ASV dolāru, bet saruka pret eiro, Lielbritānijas premjerministrei Terēzai Mejai (Theresa May) pirmdien sākot pēdējā brīža diplomātiskos centienus gūt atbalstu Brexit pagarināšanai.

ES martā piekrita atlikt Brexit termiņu no 29.marta uz 12.aprīli, bet Meja trešdien, 10.aprīlī, īpašā ES samitā lūgs to atlikt līdz 30.jūnijam.

«Lielbritānijas valdībai lūdzot jaunu pagarinājumu (..) visticamākais iznākums, šķiet, ir tāds, ka pārējās 27 ES locekles to piešķirs, tomēr bezvienošanās [Brexit] iespējamība pieaug,» teica XTB analītiķis Deivids Čītems (David Cheatham).

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās pieauga, nemieru eskalācijai Lībijā palielinot jēlnaftas piegāžu tālākas samazināšanās iespējamību.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pieauga, britu mārciņas kurss pret dolāru kāpa, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās. Eiro vērtība pret britu mārciņu pieauga.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena pirmdien kāpa par 1,32 dolāriem līdz 64,40 dolāriem par barelu. Brent markas jēlnaftas cena Londonas biržā pieauga par 0,76 dolāriem līdz 71,10 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss Dow Jones Industrial Average pirmdien kritās par 0,3% līdz 26 341,02 punktiem, indekss Standard & Poor’s 500 kāpa par 0,1% līdz 2895,77 punktiem, bet indekss Nasdaq Composite palielinājās par 0,2% līdz 7953,88 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 pirmdien pieauga par 0,1% līdz 7451,89 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 saruka par 0,4% līdz 11 963,40 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 samazinājās par 0,1% līdz 5471,78 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pirmdien pieauga no 1,1216 līdz 1,1261 dolāram par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru kāpa no 1,3038 līdz 1,3065 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās no 111,73 līdz 111,49 jenām par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu pieauga no 86,04 līdz 86,19 pensiem par eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas