Bīstamajās vietās uzstādītie fotoradari teju par pusi samazinājuši autoavāriju skaitu

Iepriekš bīstamajās vietās, kur uzstādīti stacionārie fotoradari, negadījumu kopskaits ir samazinājies par 47%, bet par 45% – smago ceļu satiksmes negadījumu skaits, liecina statistika.

Tomēr vēl joprojām daudz autovadītāju neievēro ceļu satiksmes noteikumus un turpina pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu. 2018.gadā ir sastādīti vairāk nekā divi miljoni protokolu par ātruma pārsniegšanu un valsts budžetā iemaksāti vairāk nekā seši miljoni eiro, BNN informē Satiksmes ministrija.

CSDD ir realizējusi divus valstiski nozīmīgus projektus – valdības apstiprināto fotoradaru ieviešanas plānu un elektromobiļu uzlādes staciju tīkla izveides pirmo kārtu. Uz Latvijas ceļiem darbojas 100 stacionārās ātruma mērierīces un elektromobiļu īpašniekiem un tūristiem pieejamas 70 elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas, par paveikto šogad stāsta Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

Tikmēr satiksmes ministrs Uldis Augulis norāda, ka 2019.gadā CSDD sadarbībā ar Valsts policiju jāturpina uzlabot satiksmes drošība, izglītojot autovadītājus, pasažierus, īpašu uzmanību pievēršot gājēju drošības jautājumiem. Svarīgi turpināt automobiļu kontroli uz ceļiem, lai pārbaudītu to tehnisko stāvokli un novērstu bīstamu transportlīdzekļu pārvietošanos.

Lukstiņš informē, ka 2018.gadā veiktajā aptaujā 98% CSDD klientu atzina, ka ir apmierināti ar saņemtajiem pakalpojumiem. Tas panākts, turpinot attīstīt sniegto pakalpojumu kvalitāti, atklājot jaunus klientu apkalpošanas centrus reģionos, kā arī vairāk pakalpojumu piedāvājot e-vidē. Piemēram, Jelgavā atklāta lielākā reģionālā tehniskās apskates stacija un uzsākta jaunas būvniecība Tukumā.

Šogad pilnveidota CSDD mobilā aplikācija, padarot to draudzīgāku un ērtāku lietotājiem. Šobrīd ar aplikācijas palīdzību ir iespējams pieteikties CSDD pakalpojumu saņemšanai, apskatīties nodaļu noslodzi un izvēlēties izdevīgāko, kā arī veikt samaksu par pakalpojumiem, apmaksāt nodokļus un sodus. Savā ziņā unikāls pakalpojums Eiropas mērogā ir transportlīdzekļu pārreģistrācija citam īpašniekam.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Kāpēc sabiedrība nav informēta ar pārvietojamo radaru instrukcijām???Tā ir naudas slaukšana-ne drošība,jo nepareizi uzstādot, mērījumi nav pareizi!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas