Bīstamākās bērnu rotaļlietas – šūpoles, batuts un divritenis

Līdz ar siltā laikā iestāšanos pēdējos mēnešos gūts daudz sezonālu traumu, īpaši braucot ar velosipēdiem un skrituļslidām, šūpojoties, lēkājot uz batutiem, negadījumos pie ūdenstilpnēm, kā arī saskarsmē ar dzīvniekiem, liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) apkoptie dati.

Visbiežāk bērni gūst traumas situācijās, kad atstāti bez vecāku vai citu pieaugušo pietiekamas uzraudzības. Gada pirmajos sešos mēnešos ERGO pieteikti vairāk nekā 1 153 nelaimes gadījumi, kas notikuši sadzīvē. Turklāt vasaras mēnešu laikā arvien vairāk cietušie ir bērni.

Vidēji dienā vasaras mēnešos BKUS Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā palīdzība tiek sniegta pat līdz 100 bērniem (ziemas mēnešos vidēji 60-70 bērniem). Maija beigās tika sasniegts arī šā brīža rekords – vienas diennakts laikā palīdzība tika sniegta 124 bērniem, kuri bija guvuši dažāda rakstura traumas.

Lielāko īpatsvaru nelaimes gadījumu apdrošināšanā no kopējās atlīdzību summas veido par dažādām traumām un kaulu lūzumiem izmaksātās atlīdzības.

Neskatoties uz personīgo vai citu gūto rūgto pieredzi, ļoti bieži netiek ievēroti elementāri drošības principi un pasākumi, ne tikai bērnu, bet arī pieaugušo vidū, rezultātā gūstot traumas un ievainojumus, kas nereti ir ar traģiskām sekām. Vidējā izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība par nelaimes gadījumu ir 108 lati, liecina ERGO dati.

Ref. 104.000.102.2248

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas