bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 19.02.2020 | Vārda dienas: Zane, Zuzanna
LatviaLatvija

Bīstamākās nozares Latvijā – kokapstrāde, būvniecība un transports

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUKokapstrāde, būvniecība un transports nelaimes gadījumu skaita ziņā ir bīstamākās nozares Latvijā, turklāt visbiežāk nelaimes gadījumos darba vietā cieš darbinieki ar darba stāžu līdz vienam gadam.

Šī gada pirmajā pusgadā darba vietās notikuši 569 nelaimes gadījumi, no kuriem uz šo brīdi izmeklēti 90 smagi un 17 letāli nelaimes gadījumi, liecina Valsts darba inspekcijas operatīvie dati.

Visvairāk nelaimes gadījumu notikuši kokapstrādes nozarē – 64, no tiem – 11 smagi un četri letāli. Kokapstrāde arī pērnā gada tādā pašā laika periodā kopējo nelaimes gadījumu skaita ziņā bija riskantāko nozaru līderpozīcijā (60 nelaimes gadījumi), taču pērnā gada pirmajā pusgadā letāli nelaimes gadījumi šīs nozares uzņēmumos netika reģistrēti.

Kokapstrādes nozare atrodas pastiprinātā Valsts darba inspekcijas uzraudzībā – gadu no gada tiek rīkoti preventīvi apsekojumi ar mērķi pievērst darba devēju uzmanību nepieciešamībai sakārtot darba vietas atbilstoši darba aizsardzības prasībām, taču darba drošības situācija nozarē uzlabojas lēni. Šī gada februārī un martā veiktajās pārbaudēs tika apsekoti 156 kokapstrādes un mēbeļu ražošanas uzņēmumi visā Latvijā. Pārbaužu laikā Darba inspekcija bija spiesta apturēt deviņu iekārtu darbību, jo tās apdraudēja darbinieku veselību un dzīvību.

Būvniecībā šī gada pirmajā pusgadā izmeklēti 39 nelaimes gadījumi (salīdzinājumam 2010.gada 1.pusgadā – 35 nelaimes gadījumi), no tiem 6 smagi (2010.g.1.pusgadā – 8 smagi) un 4 letāli (2010.g.1.pusgadā – 2 letāli).

Šī gada jūnijā organizētajās būvniecības nozares uzņēmumu tematiskajās pārbaudēs, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, konstatēts vidēji mazāks pārkāpumu skaits, tomēr situāciju par apmierinošu darba aizsardzībā var attiecināt galvenokārt uz lielajiem uzņēmumiem, kuri nozarē darbojas jau ilgstoši un ir izpratuši darba aizsardzības nozīmību. Mazajās būvfirmās konstatēto pārkāpumu skaits ir ievērojami lielāks, kas darba apstākļus šajos uzņēmumos strādājošajiem padara bīstamus.

Sauszemes transporta un cauruļvadu transporta uzņēmumu nozarē šī gada pirmajā pusē reģistrēti un izmeklēti 39 nelaimes gadījumi (2010.gada 1.pusgadā – 49), no tiem 7 smagi (2010.gada 1.pusgadā – 8) un 2 letāli (2010.g.1.pusgadā – 2).

Kopējais nelaimes gadījumu skaits saglabājies augsts arī valsts pārvaldē, kurā reģistrēti 56 nelaimes gadījumi (pērn 1.pusgadā – 54), no kuriem 7 smagi (2010.gada 1.pusgadā -7). Nelaimes gadījumos galvenokārt cietuši tā dēvētie simtlatnieki, kuri pirms darbu uzsākšanas pašvaldībās netika pietiekami instruēti un informēti par iespējamiem darba riskiem.

Analizējot darbā notikušu nelaimes gadījumu statistiku, atklājas satraucoša tendence – no 569 nelaimes gadījumos cietušajiem trešdaļa (177) ir darbinieki ar darba stāžu līdz vienam gadam, kas nozīmē, ka jaunie darbinieki nav apmācīti darba drošībai vai arī šī apmācība notikusi formāli, tikai parakstoties darba instruktāžas žurnālā. Tā piemēram, kokapstrādes nozares uzņēmumos 20 gadījumos no 63 cietuši tieši jaunie darbinieki.


Pievienot komentāru

Ukrainā saasinās karadarbība; EDSO aicina apturēt uguni

Ukrainas austrumos šonedēļ pastiprinājusies karadarbība. Kaujā laupītas dzīvības četriem separātistu kaujiniekiem un vienam ukraiņu karavīram, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Diennakts laikā dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki

Jēkabpilī sausā zāle dega 1000 m2 platībā,  Jelgavā – 300 m2, savukārt Dobelē – 600 m2 platībā. 

Kariņš: Kliedzoši, ka tik ilgi bija jāgaida pirmās instances tiesas spriedums Maxima traģēdijas lietā

Tas ir kliedzoši, ka līdz pirmās instances tiesas spriedumam Maxima traģēdijas lietā bija jāgaida vairāk nekā seši gadi kopš pašas traģēdijas.

No amata atsauc Piejūras slimnīcas valdes locekli Eviju Siliņu

Pārbaudē konstatēts, ka slimnīcas valdes sēdēs ir apstiprināts amatu apmaksas saraksts un šajā sarakstā ir iekļauti arī amati, kurus pilda un par kuriem atlīdzību saņem valdes locekle Siliņa – bērnu psihiatrs un psihiatrs dežūrārsts.

Komisija trešajā lasījumā atbalsta izmaiņas ģenerālprokurora izraudzīšanas kārtībā

Rosinātās izmaiņas paredz paplašināt ģenerālprokurora amata kandidātu loku, nosakot, ka par ģenerālprokurora amata kandidātu turpmāk varētu kļūt arī 40 gadus sasniegusi persona, kurai ir 15 gadu darba stāžs tiesneša vai prokurora amatā.

Lielbritānija pēc Brexit nevēlas dot vīzas nekvalificētiem eiropiešiem

Lielbritānijas valdība ir nākusi klajā ar tās imigrācijas plānu attiecībā uz laiku pēc valsts pilnīgas izstāšanās no Eiropas Savienības. Tas paredz nepiešķirt vīzas nekvalificētam darbspēkam, ziņo raidorganizācija BBC.

Rīgas satiksmes jaunajai valdei vēl nav skaidrības par potenciālo līguma laušanu ar Rīgas karti

«Esam pasūtījuši finanšu izvērtējumu un pieņemu, ka martā vai aprīlī varēsim ar to iepazīstināt,» stāstīja Innusa, skaidrojot, ka pašreiz pietrūkst informācijas, lai izvērtētu tālāko rīcību un ir jāsaprot, kāds lēmums būtu finansiāli izdevīgāks.

Kijevā atklāj piemiņas vietu Irānā notriektās lidmašīnas upuriem

Kijevas Borispiļas starptautiskajā lidostā atklāts memoriāls, lai pieminētu janvārī notikušo Ukrainas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Irānā, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Valdība pārņem Nacionālās operas ēku

Valdība lēma Latvijas Nacionālās operas un baleta ēku bez atlīdzības pārņemt valsts īpašumā un nodot Kultūras ministrijas valdījumā.

Bildēs: Vētra Lielbritānijā atnes pēdējo gadu smagākos ziemas plūdus

Vētra Deniss Lielbritānijā atnesusi smagākos plūdus pēdējo gadu laikā. Vētras nestās lietavas skārušas plašus valsts reģionus, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Par netiklām darbībām ar mazgadīgo Rīgā aizturēts vīrietis; policija lūdz atsaukties cietušos

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa kriminālpolicija 15.februārī Rīgā aizturēja 1976.gadā dzimušu vīrieti par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu bērnu.

Attīstībai/Par! un Progresīvie Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startēs kopā

Partiju apvienība Attīstībai/Par! un Progresīvie nolēmuši veidot kopīgu sarakstu pirms gaidāmajām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

Maxima traģēdijā bojāgājuša glābēja vecāki sašutuši par tiesas spriedumu

«Šī nav tiesiska valsts. Viens cilvēks ir kļūdījies un neapšaubāmi viņš ir vainīgs, taču visi pārējie šī veikala projektā atzīti par nevainīgiem. Tas ir absurds un man ir kauns, ka dzīvoju šādā valstī. Es zaudēju savu dēlu un par ko?»

Ķīnas ietekme Igaunijā; Tallina noraida Pekinas kritiku par izlūkdienesta ziņojumu

Igaunijas ārlietu dienests ir noraidījis Ķīnas Vēstniecības pausto lūgumu, lai Igaunijas Ārējās izlūkošanas dienests izlabo tā secinājumus par Ķīnas ietekmi valstī, kas pausti dienesta sagatavotajā drošības situācijas izvērtējumā, ziņo ERR.

FDP: Ekonomisko izaugsmi var nomākt vairāki globālie un vietējie riski

Padome vērš uzmanību uz vairākiem globāliem un vietējiem riskiem, kas var nomākt ekonomisko izaugsmi turpmākajos gados, īpaši 2021. un 2022.gadā.

Šogad Valsts policija Rīgā atsavinājusi vairāk nekā sešus miljonus nelegālo cigarešu

Šā gada janvārī un februārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicija Rīgā kopumā atsavinājusi 6 640 000 nelegālo cigarešu.

Pasaules bagātākais cilvēks sola 10 miljardus ASV dolāru klimata saudzēšanai

ASV interneta lieluzņēmuma Amazon dibinātājs Džefs Bezoss apsolījis cīņai pret klimata pārmaiņām piešķirt finansējumu desmit miljardu ASV dolāru apmērā, raksta britu raidorganizācija BBC.

Repše kļuvis par Baltic International Bank padomes vadītāja Belokoņa padomnieku

Ekspremjers un Latvijas Bankas kādreizējais vadītājs Einars Repše kļuvis par Baltic International Bank padomes priekšsēdētāja Valērija Belokoņa padomnieku.

Latvija cīnīsies par godīgu finansējumu ES nākamajā daudzgadu budžetā

Latvijas interesēs ir panākt laicīgu vienošanos par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu, kas palīdzētu uzsākt fondu programmēšanu, veicinātu savlaicīgu projektu īstenošanu un nodrošinātu ES investīciju nepārtrauktību Latvijā.

Igaunijā Rail Baltica vajadzībām iegūti 32 zemesgabali no aptuveni 650

Igaunijā, gatavojot dzelzceļa līnijas Rail Baltica izbūvi, grūti sokas ar īpašumu atpirkšanu. No kopumā vajadzīgiem aptuveni 650 zemesgabaliem pagaidām ir iegūti vien 32, raksta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Maxima traģēdijas lietā būvinženierim Sergetam piespriež sešu gadu cietumsodu

Prokuratūra Sergetam bija lūgusi piemērot septiņus gadus un sešus mēnešus ilgu brīvības atņemšanu. Spriedumu varēs pārsūdzēt pēc tam, kad būs pieejams pilns tā teksts. Patlaban tiesa turpina lasīt spriedumu.

Spriedums Maxima traģēdijas krimināllietā tautai nepatiks, vērtē Zolitūde 21.11.

Ločmele-Luņova atzīmēja, ka šodien spriedumu pasludinās tikai tiesas pirmā instance un ar lielu pārliecību var prognozēt, ka tas tiks pārsūdzēts no apsūdzēto vai apsūdzības uzturētāju puses.

VNĪ: iepirkumā Jaunā Rīgas teātra pārbūvei iesniegti četri piedāvājumi

Piedāvājumus Jaunā Rīgas teātra pārbūvei iesnieguši būvuzņēmēji – AS LNK Industries, SIA Ostas celtnieks, piegādātāju apvienība 3A un SBSC.

Mudina palielināt Latvijas nodokļu slogu no 31,4% līdz 35% no IKP

Pēc FDP vērtējuma 2018.gada nodokļu reformas rezultātā budžetā netika iekasēti 245 miljoni eiro 2018.gadā un gandrīz 400 miljoni eiro 2019.gadā, kas ir attiecīgi 0,8% un 1,3% no iekšzemes kopprodukta.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!