Bitēm kaitīgu insekticīdu lietošana rapša laukos paliks aizliegta, lemj ES Tiesa

ES Tiesa atstājusi spēkā daļēju aizliegumu bloka teritorijā lietot insekticīdus, kas saistīti ar nopietnu kaitējumu bitēm attiecībā uz preparātu lietošanu rapša un citu kultūru audzēšanā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

ES Tiesa, kas ir 27 valstu apvienības augstākā tiesvedības iestāde, ceturtdien, 6.jūlijā, noraidījusi vācu farmācijas un lauksaimniecības ķīmijas milža Bayer prasību atcelt zemākas instances ES tiesas lēmumu, ar ko 2018.gadā tika atbalstīts šis daļējais aizliegums.

Lasiet arī: Par gada putnu izvēlēta laukirbe

Šīs nedēļas spriedums attiecas uz trim aktīvām vielām: uz Bayer CropScience izstrādāto imidakloprīdu, kā arī uz klotianidīnu, ko izveidojis Bayer CropScience un japāņu uzņēmums Takeda Chemical Industries, un tiametoksamu, ko savukārt izstrādājusi Šveices uzņēmumu grupa Syngenta.

Aktīvās vielas aizliegts izmantot insekticīdos, ar kuriem miglo rapsi, kukurūzu un vairākas agrās labības kultūras. Šādus insekticīdus savukārt ir atļauts lietot citām ES audzētām kultūrām, kā, piemēram, cukurbietēm, paredz ES Tiesas spriedums un Eiropas Komisijas noteikumi, kas 2013.gadā ieviesti saistībā ar bišu koloniju zudumu tām kaitīgas pesticīdu lietošanas dēļ, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas