BK Ventspils Lemberga dēļ varētu būt problēmas ar finansējuma saņemšanu

ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga atrašanās basketbola kluba Ventspils (BK Ventspils) prezidenta amatā varētu būt šķērslis turpmākai finansējuma saņemšanai.

Tomēr kluba valdes loceklis Ralfs Pleinics vēl ceturtdien, 12.decembrī, teica, ka šobrīd BK Ventspils negatavojas šķirties no Lemberga kā kluba prezidenta.

Lasiet arī: Lembergs aptur savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā

Jāatzīmē, ka Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sākotnēji nesaskatīja iespējamos šķēršļus savā darbībā, lai arī tās Izpildkomitejā bija Lembergs. Taču piektdien LOK nāca klajā ar paziņojumu, ka Lembergs nolēmis apturēt savu darbību tajā.

Basketbola kluba ģenerālsponsors ir Ventspils brīvostas pārvalde, un no brīvostas saņemtais atbalsts veido aptuveni trešdaļu no kluba budžeta. Klubam ar brīvostu ir noslēgts 438 244 eiro vērts reklāmas līgums.

Ventspils brīvostas pārvaldes, kas līdz ar Lembergu iekļauta sankciju sarakstā, valdes locekle Laila Spaliņa norādīja, ka valde vēl nav lēmusi par līgumiem ar basketbola un futbola klubiem nākamajā gadā.

«Jāņem vērā, ka personu, kas ir iekļautas sankciju sarakstā, ietekmē esošas organizācijas finansējumu no publiskām personām saņemt nevarēs,» rakstīja Spaliņa.

Lai turpinātu pilnvērtīgu ostas darbību, Ministru kabinets otrdien, 17.decembrī, lems par Ventspils brīvostas pārvaldes funkciju un pienākumu nodošanu valsts kapitālsabiedrībai.

Jau vēstīts, ka Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas virknei personu un viņu organizāciju Eiropā, Āzijā un Latīņamerikā, tostarp pret Lembergu.

«Korupcija gadiem ilgi bremzējusi Latvijas ekonomiku, atņemot naudu no Latvijas iedzīvotājiem paredzētajiem sabiedriskajiem pakalpojumiem un ļaujot noziedzīgām personām nodarīt kaitējumu Latvijas valstij un NATO aliansei,» teikts ASV paziņojumā.

Tajā arī uzsvērts, ka ASV sadarbojušās ar Latvijas valdību korupcijas apkarošanā.

OFAC izdevis Globālo Magņitska vispārējo licenci nr.1, kas nosaka, ka 30 dienu laikā ir jāpārtrauc sadarbība ar sankciju sarakstā iekļautajiem – Lembergu, Ventspils Brīvostas pārvaldi, Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju.

Saskaņā ar noteiktajām sankcijām tiek bloķēti visi Lemberga un augstāk minēto struktūru īpašumi, daļas īpašumos un tieši vai netieši individuāli vai ar citu personu starpniecību piederošās struktūras, kurās viņu daļa ir virs 50%, kas atrodas ASV vai atrodas ASV personu īpašumā vai kontrolē, un par tām jāziņo OFAC.

Proti, tas nozīmē, ka visi maksājumi gan no, gan uz Ventspils Brīvostas pārvaldi, Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju tiek pilnībā bloķēti.

Tikmēr Lembergs nolēmis pārtraukt darbību Ventspils brīvostas pārvaldes valdē.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš informēja, ka Rīgas un Ventspils ostu pārņems valsts.

Vēl par šo tematu: Rīgas un Ventspils ostā vairs nestrādās vietvaru pārstāvji

Tāpat premjers uzdevis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem (AP) izvērtēt sankciju ietekmi uz Ventspils pašvaldības darbību un nepieciešamības gadījumā sniegt priekšlikumus par turpmāko rīcību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas